поездка в гости на Украину

Здесь обсуждаются проблемы растаможки авто, законодательства в этой сфере

Модераторы: DIGEST, Valeriy, AK-47, 1342

igorek
Читатель
Читатель

Сообщение igorek » Пн июл 21, 2008 8:54 pm

Ребята че там нового на границе??? слышал уже деклараций не дают..... на скока теперь можна заезжать на Украину резиденту???

В'ячеслав

Як я в Україну їздив...

Сообщение В'ячеслав » Пт янв 09, 2009 9:19 pm

Привіт усім!
Роками читав цей форум, зокрема цю гілку, мріючи поїхати додому на своєму авто, сподіваючись і очікуючи на нові і новіші закони, а також на довгоочікувану євроінтеграцію - і зрозумів, що життя мені може не вистачить чекати, тай вирішив ризикнути: поїхав із жінкою і дитиною на новорічні свята до батьків.
Я - громадянин України, живу і працюю за кордоном, у паспорті стоїть тимчасовий консульский облік. Чув, від вас, шановні форумчани, що на 10 днів наче пустять, хоча мені було потрібно 14 днів.
Два дні дороги таки далися взнаки, і ось ми на довгоочікуваному кордоні "Шегіні"(Мостиська, Львівщина). Зустріла нас довга, хоч і не кілька кілометрова сумна черга. Надія посунутися бодай на сантиметр за годину швидко зникла, черга виявилася мертвою. Чули, що з дітьми до трьох років можна проїзджати без черги, от і відправив дружину з дитиною дізнатися наперед що і як. Через кілька хвилин розмови з польским вартовим, дружина разом іще з кимось з черги з дітьми бігла назад, сіла і сказала: "Поїхали!". Поляки дійсно пропустили нас разом із кількома іншими машинами, у котрих були малі діти, по зеленому коридору без черги. Взагалі вразило, що поляки виходили наперед до черги, збирали паспорти, дивилися в багажник і пропускали без жодної затримки. Так ось вивели нас за польске КП до буферної зони до червоної лінії - і ось тут тільки все почалося. Зустрів нас прапорщик український триповерховим російським матом, відправив нас "геть", змусив перебудуватися, вишукуватися і наказав "стаять". З цього моменту ми увійшли в стан перманентного шоку. Помітили, що це була не черга, а просто пробка, українська митниця нікого не пропускала. Відчув погляди співвітчизників, відкрив вікно - вибачився. Стали просити прапорщика пропустити. Єдиний арґумент - мала дитина. За це ще годину простояли просто так. Зрештою, з великою незвагою в машину жбурнули пропуск - і ми поїхали... недалеко. Зрозуміли: це був лише початок. Машини стояли мертво. Дводобова подорож плюс наша помилка: до митниці нічого не їли, дитина плаче і ... ми їдемо наперед. Я біжу до когось у формі і прошу пропустити. Перший раз в житті чую прості, без жодної емоції наступні відповіді: "Чого приїхали!", "Сидіть вдома", "То розгортайтесь, та їдьте два дні звідки приїхали", "Повертайтеся, тай там їжте"!!! Усе це доповнилося автосигналюванням інших, матюками, якийсь "воділа" вибіг і почав крити нас матом, потім навіть відкривати двері мого авто, лізти до моєї дружини, ледь не витягуючи її з машини. У жінки моєї вже сталася істерія з цього приводу, пояснюючи і втрачаючи голос, доповнювалося це плачем моєї дитини, котра дійсно вже годин п’ять нічого не їла. Я відчув, що зараз буде кров і побіг на боротьбу за виживання. Добре, що відразу прибігли озброєні прикордонники і всі розійшлися по своїх авто. Зрештою "головний" митник "опустився" до наших благань і показав рукою на запасний коридор, куди ми проїхали із іншими двома машинами з дітьми. Далі я вже діяв інстинктивно, бігаючи і "простилаючись" перед "погонами": аби пропустили. Зайшов у будку до прикордонників, спитали звідки і наскільки приїхав. З’акцентував, що на два тижні, нічого не сказали, подивилися на тимчасовий облік, спитали че це правда техпаспорт, де прописаний і все. Духу щось ще розпитувати не було більше. Пропустили! Тільки на виході "посмів" спитати у митника, чи такі "жахи" тут щодня, на що він спокійно повернув голову, випаровуючи у зимній вечір: "Та ні...."
Я розумію озвірілих людей, які не розуміють чому вони 24 години їдуть 100 метрів кордону, усе інше - за межами мого розуміння!!!
Далі не буду вже так детально, пробачте, це я так написав для тих, хто не мав досвіду як я, а досвід в магазині не купиш...
Скажу, що дороги в Україні такі стали кращі (Е40), є об’їзні, хоча і такі "приколи" як на швидкості 100 км/год вночі раптово дорога зникає і замість неї наче котлован із бруду і щебню. Машина в мене турбодізель заправлявся тільки на WOC, жодних проблем не мав, пальне гарне, до -22 С.
По приїзду пійшов до начальника обласної митниці, який мені повідомив, що з тимчасовим обліком можна без проблем на 10 днів не більше. Машина вважається митним товаром, за її невчасний вивіз штраф від 8500 до 25000 грн або конфіскація митного товару. Рішень ніяких немає. Раніше справки приносили про здоров’я, про технічну несправність авто, але з недавнього часу митницю і прикордонників роз’єднали як я правильно зрозумів і більше тут на місці немає доступу до комп’ютера прикордонного, а отже єдиний вихід виїжджати на кордон, за його межі і в’їжджати знову. Розстроївся, бо мені три дні не вистачало, але вибору не було. Найближчий кордон для мене Білорусь. Отже їду, не знаю як і куди. Приїхав, виїжджаю, добре хоч тут черг немає, тільки сніг і холод. Питають: "Куди їду? - Кажу нікуди, треба машину вивезти, починають на руки дивитися, питати чому бровка в техпаспорті нерівна... Зрештою не посоромилися спитати де працюю за кордоном. Я тримався наче ялинка в лісі, виписали і відпустили. Виїхав за браму і повернув назад, став на в'їзд. Бачу, персонал митниці перемістився на мій бік, ну думаю, починається. Підходить вартовий, посміхається, каже: "Приїхали?". Проїжджаю. Прикордонник урочисто питає: "Куди їдете і звідки?". Кажу: "З дому – до дому". Починає незло кричати на мене: "А ви в Білорусі були?» Кажу: « ні, був у буферній зоні »... - A в якій .... Коротше кажу: « не мучайте мене хлопці, я вас з новорічними святами привітаю ». Вийняв стогривневу купюру і тримаю в руках. А вони сміються і один каже: "Та що ти хрустиш нею, поклади в паспорт і на стіл, ти що не знаєш, що робити?" - "Та ні кажу, я вже відвик, у нас там такого немає..." Хлопці повеселішали. Почали мені пояснювати, що печатка є і тепер не буде проблем на Мостиський. Завірили мене і перейшов я до митників. Суворе, але не зле обличчя митника зустріло мене питаннями звідки і куди, чи є ще які машини ввезені і коли я виїду і знову, де я працюю і яка в мене зарплата і, навіть, спитала у мене самого чи я порушив щось таке. Я і тут вистояв як ялинка. Скажу, що краще така митниця, ніж тей жах в Шегінях. І не шкода мені грошей для них, напиши на вікні: "Тут дай сто, тут дай п’ятдесят" - і все було би легко. А мені просто принизлово, з-під поли наче крадій - крадію, може я вже давно живу за кордоном... не знаю.
Та на останок про виїзд. Підїзджаю я до Шегінь і бачу чергу. Усе, попереду ще два дні дороги, страшно, на скільки це. Не встигаю отямиться підходять до мене в шкіряній куртці чоловік і каже: "тут вам на 5 годин добрих, поміч потрібна?" - Рефлекторно кажу "Так!" «30 євро » - каже. «Ні,- кажу, 20 євро ». «Добре, поїхали!» Сідаю і їду тупо і сліпо за тим, хто біжить попереду. Працює їх ціла команда. Вони пригальмовують свої машини попереду іпропускають за гроші. Опинився я перед брамою. Так от прикордонник прибіг і кричить: "Назад!!!". Питаю: "Чому? Мене людина пропустила". Благо ці ділки не зникли, а стоючи поза брамою покрикували на прикордонника, щоби пропустили. Почався конфлікт із прикордонниками, знову ж таки, якби не дитина, не знаю чим би це закінчилося. Зрештою прикордонник спитав, чому до нього не підійшли особисто. І тут дійсно я вже відчув провину. Хоча поза рядками такі спитали мене скількі я дав. Я сказав правду. Більше ми "не рипалися". Скажу, що прикордонник, коли подивився мій паспорт і комп’ютер, сказав мені, що я мав такі в’їжджати в Білорусь повністю і виїзджати. Та мабуть що мої вже "собачі" очі говорили самі про себе. Отже 5 годин душевних тортур - і ми ... на свободі. Вибачте мені.
Я провів чудовий час в Україні і не шкодую про це. Хоча за це довелося заплатити. Нажаль не грошима.
Усе рівно чекаю на позитивні новини і зміни.
Хочу подякувати усім, хто лишає інформацію на цьому форумі. Сподіваюсь, я свій внесок за кілька років, зробив.
Дякую усім!

VovanX
Читатель
Читатель

Штрафы для иностранцев...

Сообщение VovanX » Вт мар 10, 2009 8:46 am

Снова собераюсь в Украину на своем автомобиле... так как живу в приграничной зоне, временного ввоза делать не собираюсь, гораздо легче выехать и вьехать через два месяца... также ездить буду в Киеве (на иностранных номерах)... вот и интиресно, при выезде штрафы с фотокамер не всплывут...?

MABALI
USER
USER

Можно въехать транзитом?

Сообщение MABALI » Чт апр 23, 2009 1:31 pm

Здравствуйте! У меня похожая ситуация... могу ли я, ка резидент Украины въехать в Украину на зарегистрированном в России автомобиле, на который имеется доверенность и принадлежит он моей официальной жене - россиянке? На консульский учет не становился.Интересует въезд транзитом без жены(не смейтесь). Повторяю вопрос не из невнимательности к форуму, а по той причине, что недавно украинский таможенник, прямо на границе, сказал, что ввоз разрешен только для нерезидентов или для резидентов, но с уплатой залога. Так ли это? Очень прошу помочь, т.к. вразумительного ответа дать не может никто. Может изменились правила в 2009 году?

surgun

Сообщение surgun » Ср окт 14, 2009 10:29 pm

Такая ситуация:
являюсь гражданином Молдавии. Имею Тимчасову посвидку про постийне проживання в Украине, но в Молдавии я также прописан. Оттуда я не выписывался и имею внутренний паспорт.

Могу ли я заехать на автомобиле, который оформлен на моего отца, а я только вписан в техпаспорт на 2 месяца в украину?

Спасибо

MABALI
USER
USER

Сообщение MABALI » Вс окт 18, 2009 12:01 pm

Можете. но лучше въехать по паспорту внутреннему, потому что могут придумать "вопросы".

ache76

Re: Можно въехать транзитом?

Сообщение ache76 » Пт ноя 20, 2009 12:57 pm

MABALI писал(а):Здравствуйте! У меня похожая ситуация... могу ли я, ка резидент Украины въехать в Украину на зарегистрированном в России автомобиле, на который имеется доверенность и принадлежит он моей официальной жене - россиянке? На консульский учет не становился.Интересует въезд транзитом без жены(не смейтесь). Повторяю вопрос не из невнимательности к форуму, а по той причине, что недавно украинский таможенник, прямо на границе, сказал, что ввоз разрешен только для нерезидентов или для резидентов, но с уплатой залога. Так ли это? Очень прошу помочь, т.к. вразумительного ответа дать не может никто. Может изменились правила в 2009 году?
так и есть,причем уже давно,так они борются,с разборкой,за благосостояние суркиса и иже с ними,если у вас российский пасспорт,или украинский загран. с пометной пмж в россии,то тогда да,доверенность от жены,или от кого угодно и вперед с украинской пропиской,и синим паспортом только с залогом.а если раньше получалось,то просто везло уже лет 5 этот закон

MABALI
USER
USER

Сообщение MABALI » Сб ноя 28, 2009 10:12 pm

Спасибо. Оформил машину на себя по временной регистрации и поехал. правда 200$ просят за пересечение границы. И ни какого "ПМЖ" не нужно. Но только(!) по загран.паспорту можно въехать.

valera1971

Сообщение valera1971 » Пн янв 04, 2010 6:11 pm

esli ja vjehal v ukrainu na avto i 4erez mesjac viezaju bez avto,6TO MENJA ZDET NA UKRAINSKOJ GRANICE.? ja grazdanin ES. SPASIBO

syoma
Думающий
Думающий
Контактная информация:

Сообщение syoma » Ср янв 20, 2010 11:34 am

Народ, кто нибудь в курсе, что это за бред наш КабМин придумал?
http://autoconsulting.com.ua/article.php?sid=15269

Такое впечатление, что кто-то обкурился, читая действующие законы и положения.
Откуда они взяли, что человек, должен не менее года на консульском учете стоять, чтобы иметь возможность временного ввоза?
Откуда они взяли, что разрешен въезд только ОДИН РАЗ в год?

Помоему они спутали льготную растаможку с временным въездом.
Кто-то может прокомментировать? Вообще это разъяснение имеет силу?

shimon
Контактная информация:

Сообщение shimon » Вт янв 26, 2010 10:15 pm

Уважаемые знатоки таможенного контроля и порядка!
Подскажите пожалуйста:возможно ли гражданину евро союза въехать на территорию Украины на личном автомобиле,но с целью оставить его там(допустим как донора)...и улететь назад на самолете.С какими проблемами может столкнуться этот человек?

tarakan67
Продвинутый
Продвинутый

Сообщение tarakan67 » Вс янв 31, 2010 5:20 pm

syoma писал(а):Народ, кто нибудь в курсе, что это за бред наш КабМин придумал?
http://autoconsulting.com.ua/article.php?sid=15269

Такое впечатление, что кто-то обкурился, читая действующие законы и положения.
Откуда они взяли, что человек, должен не менее года на консульском учете стоять, чтобы иметь возможность временного ввоза?
Откуда они взяли, что разрешен въезд только ОДИН РАЗ в год?

Помоему они спутали льготную растаможку с временным въездом.
Кто-то может прокомментировать? Вообще это разъяснение имеет силу?
Там написано, что это пока только проект. Насколько я понял, таможня объясняет: какие граждане для неё являются резидентами а какие нерезидентами. Согласно этого закона http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... sFggkRbI1c а именно ст.11 резиденты Украины не имеют права въезжать на автомобилях, зарегистрированных не в Украине, без уплаты полной растаможки. Кабмин дал команду перед выборами "кинуть кость" заграничным украинцам, вот и родился проект этого разъяснения и, согласно ему, заграничные украинцы после года пребывания за границей имеют право раз в год БЕСПЛАТНО заехать на свою историческую Родину на своём же автомобиле и то только на 60 дней а в остальное время надо платить денюжку

Look
Профи
Профи

Сообщение Look » Вт фев 16, 2010 10:09 pm

на сколько я понял,то кто на ПМЖ за границей тому можно не 2 месяца как раньше,а до года гонять на машине на Украине,а те кто стоят на консульском учёте больше года.то могут 2 месяца. и 1 раз в год,а раньше нельзя было,правильно я понимаю? :roll:
BMW 530d touring
BMW Вам много чего может дать,но ничего даром.

Здесь могла быть ваша реклама!

MABALI
USER
USER

Сообщение MABALI » Вт фев 23, 2010 12:31 pm

http://adybov.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=2562
Вам все станет понятно.

syoma
Думающий
Думающий
Контактная информация:

Сообщение syoma » Чт апр 01, 2010 11:45 am

http://autoconsulting.com.ua/article.php?sid=16046

Короче ветировали этот закон. Жалко. Вроде прояснилось, что полезная эта поправка.

tarakan67
Продвинутый
Продвинутый

Сообщение tarakan67 » Чт апр 01, 2010 9:15 pm

syoma писал(а):http://autoconsulting.com.ua/article.php?sid=16046

Короче ветировали этот закон. Жалко. Вроде прояснилось, что полезная эта поправка.
Сволочи!!! Сначала сделали растаможку, равную двух-десятикратной стоимости машины, а теперь переживают за коррупцию. Ничего, народ всё равно что-нибудь придумает

syoma
Думающий
Думающий
Контактная информация:

Сообщение syoma » Пн апр 05, 2010 7:37 pm

Еще раз для уточнения.
Планирую все-таки добиться и сделать себе ПКУ.
Вопрос в следующем:
Допустим я, гражданин Украины и имею ПКУ в Германии. На своей машине на немецких номерах я въехал в Украину в гости.
У меня есть украинские водительские права, полученные еще до отъезда на ПМЖ и немецкие права, полученные в Германии, так как украинские права там после 6 месяцев не действительны.
Если меня тормозит ДПСник, например за превышение, КАКИЕ водительские права я должен ему показать - украинские или немецкие? Должен ли я ему показывать загранпаспорт? Если составлять протокол - какое место жительства указывать?
Можно ответ желательно с ссылками на соответсвующие инструкции?

syoma
Думающий
Думающий
Контактная информация:

Сообщение syoma » Ср июн 30, 2010 3:34 pm

Ура, таки разрешили:
http://adybov.ru/forum/viewtopic.php?f= ... &start=100
Граждане Украины, пребывающие на временном консульском учете в консульском учреждении Украины, в случае посещения Украины имеют право временно под обязательство об обратном вывозе ввезти одно собственное транспортное средство, классифицируемое в товарной позиции 8703 (кроме товарной позиции 8703-10) в соответствии с Украинской классификацией товаров внешнеэкономической деятельности, и прицеп к нему, классифицируемый в товарной субпозиции 8716-10 в соответствии с Украинской классификацией товаров внешнеэкономической деятельности на срок, который не превышает 60 дней в течение календарного года, без уплаты ввозной пошлины и других налогов (сборов), установленных законодательством при ввозе автомобилей.
Это транспортное средство:
а) может быть ввезено при наличии документов, подтверждающих регистрацию транспортного средства на территории иностранного государства, которая подтверждает право собственности на него и разрешает его эксплуатацию, при наличии страхового договора с гражданской ответственностью перед третьим лицом, распространяющегося на территории Украины
б) не может использоваться для целей предпринимательской (хозяйственной) деятельности в Украине, в том числе предоставляться в аренду или передаваться по доверенности в пользование другим лицам.
Ответственность за невывоз за таможенную границу Украины транспортных средств, ввезенных на таможенную территорию Украины под обязательство об обратном вывозе в срок, указанный в обязательстве об обратном вывозе, устанавливается Таможенным кодексом Украины.
Внесли поправки в Статью 11 Закона о ввозе (пересылке) личных вещей, товаров и ТС http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... eg=2681-14

Look
Профи
Профи

Сообщение Look » Вт июл 06, 2010 5:49 pm

кто-то уже пробовал по этому закону переезжать???
BMW 530d touring

Look
Профи
Профи

Сообщение Look » Сб авг 07, 2010 10:55 pm

И так вчера приехал на ридну неньку украину на машине с тальнскими номерами с моими друзьями это ихняя машина.у них нет ПМЖ и думали начнут втуливать нам транзит,но ни одного слова не сказали,проехали за 10 мин.Не знаю почему поехали на дурачка прошло,моежет и есть новый закон,так что вперёд!
BMW 530d touring

Ответить