Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським?: Авто новини від AUTO-Consulting - Бензин

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: Бензин
• Рада зобов'язала додавати в бензин біопаливо. Його мінімальна частка становитиме 5%
• В Україні зростуть ціни на бензин і ДП: Рада ухвалила в 1-му читанні закон про підвищення акцизів
• Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським?
• Стокгольм введе заборону на бензинові та дизельні автомобілі з 2025 року
• В Україні доступні оливи для генераторів з бензиновими, дизельними та газовими двигунами
• Країна-бензоколонка вводить заборону на експорт бензину та дизелю
• В Україні перевірили якість бензинів на заправках: третина проб не відповідає нормам
• Lamborghini розпродала всі кросовери Urus з бензиновими двигунами. Далі тільки гибриди та електромобілі
• Бензин Nano 98: наскільки це вдалий вибір для автомобіля?
• Бензинові та дизельні автомобілі почали втрачати популярність на українському ринку
Ще по Бензин...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським?

автохімія | Опубліковано - 2024-02-21 11:45:11 (3556 разів прочитано)
Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин
Нещодавно відбулась важлива подія на паливному ринку країни – уряд повернув у законне поле нормативи «Євро 5». Насправді це дуже важливо, оскільки тепер обіг пального нижче цього стандарту знову заборонено, і торгівля ним є серйозним правопорушенням. До цього моменту дозволено було продавати навіть Євро 3. Різниця в якості між стандартами колосальна, і цим сповна користалися різного роду міні НПЗ та дрібні «бодяжники». А страждали, в першу чергу фінансово, автомобілісти, бо ж ремонти після поганого пального є вельми не дешевим задоволенням. Тож «зоряний час» для фальсифікаторів закінчився? Фахівці Інституту споживчих експертиз експериментальним шляхом з’ясували, чи покращилася якість бензину А-95 на українських АЗС. Перевірка відбулася по всій території країни, в великих містах та по трасах. Дослідники виявили, що загалом якість пального різко підвищилася, але разом з тим «бодяжники» все ще не збираються складати «зброю».
Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин

Проби бензину А-95 було придбано в найбільших всеукраїнських мережах (WOG, SOCAR, УКРНАФТА, AMIC, ANP, MARSHALL, SHELL, UPG, БРСМ-Нафта, U.GO), а також у серйозних регіональних гравців (потужна столична мережа KLO, PARALLEL, мережа АЗС на південному сході України, ФАКТОР, харківські SVR та OVIS). Експерти завітали також і на невеликі мережі, які оперують також в райцентрах і невеликих містах (VST, LUXWEN, DNIPRO OIL GROUP, BARREL, NPG, ЕНЕРГО-ЕКСПОРТ).

Експерти традиційно розділили результати, отримані в лабораторії на зони – «зелену», «синю» та «червону». До першої потрапили мережі, результати яких відповідали нормативам Євро-5, «синю» – зразки без порушень, але «без запасу міцності», тобто на грані дозволених значень. І нарешті, «червона» – мережі, пальне на яких не відповідало нормативам профільного ДСТУ. Зразки були перевірені за основними параметрами – октанове число, вміст сірки та об'ємні частини ароматичних вуглеводнів та бензолу. Додатково експерти перевірили вміст біоетанолу та метанолу.

Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин

Зелена зона
Експерти Інституту зауважують, що чи не вперше за останні роки «зелена» зона стала чисельно більша, ніж «червона». Разом з тим, зміни відбулися і в якісному складі учасників. Окрім великих приватних мереж (WOG, SOCAR, AMIC, UPG), вперше до лідерської номінації потрапили державні компанії - УКРНАФТА та U.GO. Це зайвий раз підтверджує тезу про те, що при бажанні державні компанії можуть бути прозорими, ефективними і прибутковими. В «зелену» зону також потрапили дві мережі з прифронтових регіонів - мережа АЗС на південному сході України PARALLEL та новостворена (!) мережа SVR у Харкові. Ведення бізнесу в тамтешніх умовах вже викликає повагу, а ще й при цьому чесно відноситись до своїх клієнтів, це взагалі щось неймовірне.Загалом, показники у бензинів, придбаних у вищезазначених мережах, були значно кращими від вимог ДСТУ. Для початку було перевірено найголовніший для роботи двигуна параметр – октанове число. Норматив встановлено на рівні не нижче 95 одиниць. Найбільш солідний запас – у SOCAR, бензин у цій мережі фактично 97-й. Відмінні результати також у AMIC (96,6) та KLO (96,5). За таких показників октанового числа двигун працює рівно і віддає повну потужність, а витрати пального більш економічні. Наступний перевірений параметр– кількість найбільш шкідливої для двигуна та екології сірки. Чим більше її в пальному, тим меншим буде ресурс двигуна, його безпроблемна експлуатація. Також це важливо для людей в містах, адже оксид сірки, який викидається х вихлопом авто, може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Норматив Євро 5 допускає не більше 10 мг/кг. Майже повністю сірка була відсутня у бензині А-95, придбаного в мережі УКРНАФТА (3 мг/кг). SOCAR, AMIC, PARALLEL – значно нижче норматива. Що стосується вмісту ароматичних вуглеводнів, то у всіх учасників цієї групи значення в межах норми, найменша кількість у SOCAR – лише 25 %. Далі було перевірено ще один важливий показник – вміст бензолу. Цієї токсичної речовини в бензині має бути якнайменше, оскільки збільшення його кількості «вбиває» каталізатор, і також може зменшити ресурс двигуна до десяти разів. Найбільш «чистий» бензин у AMIC (0,20 % при нормі не вище 1%), низькі значення зафіксовано і у УКРНАФТА та KLO. Висновок експертів однозначний – це європейське пальне із закордонних заводів, яке транспортувалося і зберігалося згідно нормам.

Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин

Синя зона
В «синю» зону в основному потрапили регіональні мережі, єдине виключення - SHELL. Бензини А-95 на заправках ФАКТОР, OVIS, VST, LUXWEN відповідали стандарту Євро 5, але з показниками, що впритул наблизилися до граничних норм. Для невеликих мереж з не надто «розкрученими» брендами – цілком прийнятні результати.Червона зона
При всіх позитивних тенденціях і посиленню відповідальності за торгівлю не кондиційним пальним, третина всіх зразків, перевірених в лабораторії мала значні порушення якості. У «червоній» зоні опинилися великі мережі БРСМ-Нафта, ANP, MARSHALL та регіональні гравці DNIPRO OIL GROUP, BARREL, NPG, ЕНЕРГО-ЕКСПОРТ. Майже всі зразки мали порушення в частині шкідливої для двигуна та екології сірки, яку неможливо видалити з пального в не заводських умовах. І якщо у більшості проб порушення були значними, але не «смертельними» - від півтора до двох разів перевищення, то у «бензині» з мережі ЕНЕРГО-ЕКСПОРТ сірка була на захмарному рівні.

Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин

Вміст цієї речовини виявився 380 разів більше норматива! Не важко здогадатись, що проблеми з паливною системою та двигуном після заправки такою субстанцією почнуться неминуче і дуже швидко. З об’ємною часткою отруйного бензолу в пробах теж біда. ЕНЕРГО-ЕКСПОРТ знову ставить рекорди – це пальне майже на 40% складається з бензолу! В бензині з АЗС DNIPRO OIL GROUP –десятикратне перевищення, BARREL - чотирикратне. Нагадаємо, це небезпечна сполука, від якої утворюється нагар та відбувається перегрів двигуна. Як це «пальне» буде «переварюватися» двигуном вашого авто при такій величезній кількості бензолу – питання скоріше риторичне.

Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин

Додатково експерти перевірили зразки на вміст кисневмісних сполук, зокрема вміст біоетанолу та метанолу. Виявилося, що «дев’яносто п’ятий» з запорізької мережі BARREL на 40 % складається із спиртів. Це при нормативі не більше 8 відсотків сумарно. Перевищення вмісту спиртів в чотири і більше разів також знайдено в зразках DNIPRO OIL GROUP, ANP, NPG. Експерти кажуть, що при таких значеннях розхід пального буде дуже неприємним сюрпризом для автомобілістів.

Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин

Підсумовуючи, в Інституті споживчих експертиз все ж прогнозують позитивні зміни в розрізі якості пального на ринку України. По-перше, з поверненням нормативів фальсифікувати і торгувати не якісним пальним стане значно важче. По-друге, тон починають задавати державні мережі, які зазвичай працюють на полі дискаунтерів, і тепер конкуренція в нижньому ціновому сегменті стане більш жорсткою, що потенційно буде штовхати невеликі мережі до покращення якості.

Бензин «Євро 5» знову став законом. Чи стало саме пальне європейським? - Бензин

Матеріал надано Інститутом споживчих експертиз та є його інтелектуальною власністю.
Відповідальність за достовірність наведених даних несе Інститут споживчих експертиз.
Подробиці про результати тесту палива, методику проведення дослідження, акредитацію лабораторії, де проводилися дослідження, наведено на сайті Інституту споживчих експертиз

Олександр Бабенко / 21.02.2024

В Україні перевірили якість бензинів на заправках: третина проб не відповідає нормам

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі автохімія


Цікаве по темі...
• В Україні зростуть ціни на бензин і ДП: Рада ухвалила в 1-му читанні закон про підвищення акцизів
• Складений рейтинг мереж АЗС по сплаті податків. Хто лідер
• Рада зобов'язала додавати в бензин біопаливо. Його мінімальна частка становитиме 5%
• В Україні запрацює віртуальна мережа АЗС з реальним паливом
• ОККО побудує завод з виробництва біоетанолу
Головні новини
• На цьому тижні ВР розгялдатиме відразу 3 законопроєкти щодо перереєстрації авто та трейд-іну
• В липні українські захисники неба отримали 50 пікапів
• Audi побудувала автомобіль за кресленнями 90-річної давнини. Що з того вийшло?
• Toyota готує оновлення Land Cruiser 300. Що замінять?
• Універсальні дорожні машини Ford Trucks з установками Rasco виявилися корисними навіть у спеку
• Компанія «ЕРІДОН ТЕХ» продовжує оновлювати сучасними вантажівками автопарки українських підприємств
• Для ППО підтотували 10 мобільних систем звʼязку на базі вантажівок Isuzu
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Шокуючі цифри: Скільки рятувальної техніки знищив ворог під час війни
• З початку року на купівлю нових легкових автомобілів українці витратили більше 1 млрд. Євро
• В дилерському холдингу GM Group запровадили цікаву новацію
• В Україні стартують продажі нового Volkswagen Tiguan
• Одеській владі доведеться достроково погасити кредит на купівлю білоруських тролейбусів в минулі роки
• Які новації для бізнесу по залученню інвестицій ввів НБУ
• Otokar NAVIGO – міський автобус, який завоював серце Європи
• Новий PEUGEOT Traveller уже доступний в Україні за ціною від 1 769 200 грн.
• Ford виводить на ринок свій аналог Volkswagen ID.5
• Кременчуцький завод "Альфатекс" представляє автовишки від 14 до 62 м
• Захисники неба на сході України отримали 25 нових пікапів
• Найпотужніший оновлений Audi RS Q8 цього року приїде в Україну
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні створили замінник 10-тонних самоскидів МАЗ
• В Україні створили легкий тактичний бронеавтомобіль "Джура"
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• 7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• Група компаній VIDI: від амбіцій до лідерства на ринку
• У червні зростаючий тренд українського авторинку надломився і змінився на падіння
• Чому українські виробники не мають шансів перемагати у тендерах ЄІБ
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
• На аукціоні продадуть Lamborghini Miura, який все життя простояв у вітальні, як мебля
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
Акції у дилерів...
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.