Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів: Авто новини від AUTO-Consulting - електр

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Я Легенда
Історія JEEP
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: електр
• Проєкт електричного Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury відправили в архів
• В Женеві представлений революційний електрокар Renault 5 E-Tech electric
• На фоні сповільнення попиту на електрокари Mercedes-Benz оновить модельний ряд авто з ДВЗ
• В Україні з’явився один з найдорожчих електрокросоверів
• Volvo представила електричну вантажівку FM Low Entry для роботи у містах
• Які електромобілі подешевшають з 1-го березня та чому?
• Бестселером в Європі вперше став електрокар. ТОП-10 найбільш популярних авто
• Електромобілі Leapmotor планують випускати в Європі та Північній Америці
• Чому електромобіль Dacia Spring вже прозвали «міні-Дастером»
• Які нові електромобілі до $30 тисяч стали бестселерами в Україні
Ще по електр...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів

ринок автомобілів | Опубліковано - 2024-02-08 08:54:10 (1900 разів прочитано)
Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр
Нещодавно AUTO-Consulting аналізував, як Закон №10321 вплине на ситуацію в сегменті газових вантажівок. І провідні оператори ринку, всі як один, досить песимістично висловились на цей рахунок. Зовсім інша справа з легкими електричними вантажівками. Що про це думають самі імпортери?
Враховуючи, що важкі вантажівки та автопоїзди на електротязі тільки починають зароджуватись навіть в країнах першого світу, то до нас вони потраплять не скоро. Інша справа LCV – легка комерційна техніка. Вона може використовуватись в містах вже сміливо, для цього ґрунт вже готовий. Цікаво, що в цьому сегменті пропозиція вже випереджає попит, що продемонстрував минулорічний автосалон ComAutoTrans 2023, зірками якого були різноманітні невеликі фургони на батареях.

ComAutoTrans 2023: що цікавого показали на третій міжнародній виставці комерційного та спеціального автотранспорту?

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

В тому числі вітчизняного виробництва, наприклад, прототип “Карпати” від «Стрий-Авто». Потужностей компанії вистачає щоб самостійно виготовляти раму, бічні панелі, плексигласову кабіну та елементи інтер’єру, в тому числі крісла. Більшість компонентів зроблені іншими українськими виробниками, але електромотор та батареї іноземні.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Сподіваємось на цьогорічній виставці, яку вже підтвердили, ми побачимо вже серійний автомобіль, який не буде поступатись різноманітним “китайцям”. То ж маємо надію, що у цьому сегменті нарешті з’явиться і вітчизняний виробник. Але поки що, більшість пропозицій буде надходити з Китаю. Так само, як зараз відбувається і з легковими «електричками». Хоча й європейські виробники приймуть участь у зростанні сегменту електричних LCV. І такі пропозиції теж вже є на українському ринку.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

А чи достатньо буде пільги з ПДВ для стрімкого розвитку електричних вантажівок в Україні?
– Комерційні електричні автомобілі – це новий продукт для нашого ринку. Багато хто не знає про такі рішення для перевезення товару за невеликі гроші. Вартість кінцевого продукту відіграє важливу роль для прийняття рішення на придбання нового електричного транспорту. Відміна ПДВ – це рішучий крок для зниження кінцевою вартості. Але ПДВ – це податковий кредит для інших юридичних осіб. Хотілося б щоб відмінили ввізне мито, яке складає – 10%. Це був би дуже значимий внесок для зниження кінцевої вартості на авто, – каже Олексій Глушко, комерційний директор ТОВ “МДГ”.

Верховна Рада звільнила від ПДВ електричні та газові вантажні автомобілі. Україну чекає новий бум у сегменті електро LCV

Тим не менш, в компанії планують розширювати модельний ряд за рахунок абсолютно нового бренду, який ТОВ “МДГ” планує представити на ComAutoTrans.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Який сегмент найбільш перспективний для поширення електричних транспортних засобів?
– Зараз наші електромобілі представленні тільки в сегменті повною масою до 3,5 т, то в цьому сегменті має бути приріст. В першу чергу, це вплине на логістику доставки, де класичні LCV з ДВЗ поступатимуться елетротранспорту в плані вартості доставки. Значний ріст був би відчутний, якби великі міста заборонили в’їзд старих вантажівок в центр міста, як це влаштовано в багатьох країнах ЄС. Як би там не було, ми впевнені, що ріст присутності комерційних електромобілів й надалі буде рости, – впевнений Олексій.

Стосовно перспектив на 2024 рік, в компанії ТОВ “МДГ” сподіваються на ріст +15% до минулорічного результату.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Нещодавно представлений Renault Master E-Tech з досить солідним запасом пробігу на одній зарядці в 460 км поки не продаватиметься у нас. Цю інформацію офіційно підтвердила AUTO-Consulting Наталія Топтун, PR-менеджерка «Рено Україна».

Новий електричний Renault Master E-Tech матиме 460 км пробігу на одному заряд

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Навіть уточнююче: “Чому?” не виникає, варто лише поцікавитись європейськими цінами на новинку – від 65 тисяч євро. Цей аргумент теж хвилює й Ігоря Воробьова, старшого регіонального менеджера "Автоторіно":

– Щодо пільг у вигляді ПДВ, то на даний час автомобілі з електричною силовою установкою мають значно вищу ринкову вартість. Так, для порівняння автомобілі в Україні мають наступну вартість (табличка):

Крім того, різні держави-члени ЄС запровадили стимули для заохочення впровадження електричних комерційних автомобілів. Ці стимули включають податкові пільги, субсидії та інші фінансові пільги для підприємств, що інвестують в електропарки, розвивають інфраструктуру зарядки. Також багато європейських міст запроваджують або розглядають можливість запровадження обмежень на в'їзд автомобілів із ДВЗ в окремі міські райони, наприклад, в Італії – зони ZTL, де для деяких видів транспортних засобів, що найбільше забруднюють довкілля, в'їзд у зони обмеження руху фактично заборонений. Крім того, на впровадження електропарків підприємствами впливає ТСО – сукупна вартість володіння електричним комерційним транспортом, який стає більш конкурентоспроможним порівняно з ДВЗ. Тобто, закордоном перелік заходів досить великий і зачіпає різні сфери.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

– Постачання Fiat E-Ducato та E-Doblò в Україну можливе лише для вивчення ринку. Наші автомобілі класу Professional продовжать імпортуватися з ДВЗ, – підсумовує Ігор.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

– Крім вищезазначених стимулів, які передбачає Закон №10321, було б непогано мати додаткові фінансові інструменти у вигляді пільгових кредиту/лізингу з мінімальними відсотками для електричних вантажівок, – каже Володимир Хлицов, регіональний менеджер ТОВ "Автоторіно", офіційний імпортер Fiat.

Володимир підтверджує інформацію від регіонального менеджера Stellantis – поставки електричних фургонів Fiat на 2024 рік не планується, і вищезазначений Закон не в змозі вплинути на перегляд цього рішення. Поки - не перспективно.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Аналогічної думки притримується Юрій Колочун, керівник відділу продажів Volkswagen комерційні авто:

– Вважаємо, що лише відміни ПДВ буде недостатньо. Щонайменше потрібні добре розвинена інфраструктура та пільгове фінансування. Крім того, виробникам потрібен певний час для адаптації своїх продуктових портфоліо до технічних та законодавчих вимог нашого ринку. На нашу думку, частка електричних вантажівок в 2024 році може становити до 10% від загальної кількості проданих нових вантажних автомобілів. Наша компанія не планує постачання електричних вантажних автомобілів в Україну у 2024 році.Які ж сегменти ринку зростатиму наступного року?
– На нашу думку, продовжуватимуть зростати сегменти SUV та електромобілів, – відповідає Марія Гарань, директор «Порше Україна»: – Тобто, найбільш бажаними для клієнтів будуть електричні позашляховики ціною від $27 до $32 тисяч. За нашими оцінками ринок нових автомобілів у 2024 році буде приблизно на рівні минулого року.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Враховуючи досить динамічне зростання ринку нових автомобілів в 2023 році, такий прогноз виглядає досить оптимістичним і на думку AUTO-Consulting. Але, як бачимо з відповідей наших співрозмовників, великого ажіотажу на ринку електричних комерційних авто вони поки що не передбачають. Можливо іншу думку мають так звані «сірі» дилери, які працюють з китайськими «електричками» і які були драйверами електроринку у 2023 році. Їх позицію ми почуємо у вигляді статистики реєстрацій вже через кілька місяців, після дії закону №10231.

Новий закон дає шанс вантажівкам, що працюють на газовому паливі, стати значно дешевшими на українському ринку

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Mazda представила наступника кросовера CX-7 - Mazda CX-70
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Новий Volkswagen Amarok назвали найкращим в конкурсі авто року серед жінок
• Великий український автохолдинг запустив продаж вживаних автомобілів з гарантією
• Яким буде Mitsubishi Pajero наступного покоління
• Аграрна Рада передала 8 спецавтомобілів рятувальникам
• Представлений оновлений Volkswagen Golf
• В Україні стартують продажі нового Toyota C-HR
• Яким буде нове покоління Renault Duster
• Яким буде авторинок, коли почнуть домінувати електромобілі. Приклад Норвегії
• Українським прокурорам і поліцейським передали 50 нових Toyota Land Cruiser Prado
• В Україні з'явився перший автомобіль, надрукований на 3D-принтері
• Renault анонсувала конкурента Qashqai
• Чим здивував Женевський автосалон 2024
Головні новини
• Шлях до цивілізації: Які клієнти обирають вживані авто у офіційного дилера
• У лютому український авторинок продовжив зростати. Статистика продажів
• В Україні збільшили кількість приладів TruCAM та ділянок з вимірювання швидкості
• Завод АЛЬФАТЕКС вже освоїв виробництво самоскидів обсягом від 6 до 26 куб. м
• Як Renault у 1988 році підняла планку потужності вантажівок
• Що нового буде на автовиставці ComAutoTrans у травні 2024 року?
• Чи є переваги купівлі вживаних автомобілів в офіційній дилерській мережі?
• Проєкт електричного Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury відправили в архів
• Які інновації доступні в новому концепт-карі Opel Experimental
• Одразу 5 моделей британського бренду MG претендують на звання Автомобіль року 2024 в Україні
• В Україні пропонується великий вибір комбінованих автомобілей на шасі JAC для утримання доріг
• Звичайні пікапи стали головними носіями зброї проти "шахедів"
• В Україні покращили умови кредитування на автомобілі Honda
• Поліцейські Одещини будуть використовувати евакуатор на базі MAN
• Стали відомі світові лідери з продажу автомобілів за підсумками 2023 року
• Які нові моделі пікапів з’явилися на українському ринку
• Польща та Україна обговорюють повне припинення торгівлі товарами - прем'єр Туск
• За 2 місяці через Дію переоформлено понад 22 тис. транспортних засобів
• В Україні стартують продажі повнопривідних JAC N90 4х4
• Яким буде салон нового PEUGEOT Е-5008. Перші фото
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Потужний український виробник автобусів реформував виробництво і отримав експортний контракт на 2024 рік
• Стали відомі подробиці нової версії САУ "Богдана"
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Список авто, які підпадають під податок на розкіш в 2024 році
• Як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ. Рекомендації експертів
• Вінничина отримала 30 автобусів українського виробництва
• Чому пільги у законі №10321 не зможуть зробити газові вантажівки популярними в Україні
• Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік
• В Сумах стартувало виробництво міських автобусів
• Великий український автохолдинг запустив продаж вживаних автомобілів з гарантією
• В Україні знайшли рідкісну мотоколяску Київського мотозаводу
• Як дилерські холдинги спрацювали у 2023 році? Секрети виживання
• Яким буде нове покоління Renault Duster
• В Урядових колах заговорили про 10% податок на купівлю авто
Акції у дилерів...
• Розпочни сезон з Honda. На мотоцикли Honda діють спеціальні ціни
• На динамічний фастбек PEUGEOT 408 2023 року знижено ціни
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Спільна акційна пропозиція від Opet та АВТЕК
• 7-місний кросовер Mazda CX-9 доступний по спеціальній ціні від 1 539 500 грн.
• На Mazda CX-5 діє спеціальна цінова пропозиція
• Renault в Україні запускає вигідну сервісну акцію по заміні оливи двигуна
• Кросовер Opel Crossland доступний за максимально привабливою ціною – від 736 000 грн.
• DS 4 доступні зі складу в Україні – уже в наявності та з вигодою 50 000 грн.
• На окремі автомобілі Lexus 2022 і 2023 років виробництва діє вигідна цінова пропозиція
• Зустрічай зиму у всеозброєнні. Вигода на запчастини Mitsubishi до -20%
• На Mazda CX-9 діє спеціальна цінова пропозиція
• Універсальність та стиль. На BMW X3 та BMW X4 діє спеціальна пропозиція
• Кросовер Mazda CX-5 ще можна придбати за небувало привабливою ціною - від 1 119 000 грн.
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.