У Брюсселі відбулася прем'єра Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV, гібрида, у якого роторний двигун генерує енергію для заряджання 17,5-кіловатної батареї, яка, у свою чергу, живить електромотор. На чистій електриці автомобіль проїжджає 85 кілометрів, а загальний запас ходу складає 600 кілометрів. Заявлено витрату палива за один літр.
Це перший роторний двигун на Mazda після тривалої перерви у 11 років. До цього останнім автомобілем з роторним двигуном став RX-8 у 2012 році. |
У роторного двигуна, він же двигун Ванкеля є як переваги, так і недоліки, причому останні стали причиною того, що автовиробники відмовилися від виробництва автомобілів з таким двигуном. Серед плюсів – компактний розмір і потужність, а мінуси – витрата палива, підвищена токсичність відпрацьованих газів та недовговічність.
Mazda випускала автомобілі з роторним мотором довше за інших - останньою моделлю став спорткар RX-8, знятий з виробництва більше десяти років тому. Він комплектувався 1,3-літровим двосекційним роторним двигуном, який навіть свого часу визнано «Двигуном року» в Японії. Однак до середини нульових з'ясувалося, що агрегат неможливо адаптувати під екологічний стандарт Євро-5, тому RX-8 пішла на спокій разом з ним.
З того часу періодично з'являлися чутки про відновлення серійного випуску роторного мотора, і в 2019 році вони нарешті були офіційно підтверджені: Mazda приступила до його розробки. Результатом стала поява нової модифікації компактного кросовера MX-30, який є на ринку з 2020 року.
Mazda інтегрувала 830-кубовий роторний мотор на 75 кінських сил у бензоелектричну установку моделі. Це дозволило вирішити відразу кілька проблем: по-перше, збільшити ресурс двигуна, оскільки в основному MX-30 їде на електротязі, а по-друге, знизити витрату палива до одного літра на 100 кілометрів. Для того, щоб автомобіль став більш доброзичливим до навколишнього середовища, були застосовані система регенерації відпрацьованих газів.
За даними автовиробника, MX-30 e-Skyactiv R-EV зі 170-сильною гібридною установкою розганяється з місця до сотні за 9,1 секунди, а максимальна швидкість обмежена на позначці 140 кілометрів на годину. |