Які українські автовиробництва залишилися в строю: Авто новини від AUTO-Consulting - виробництв

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: виробництв
• Український ВПК збільшив потужності виробництва САУ "Богдана"
• Львів отримав 10-й трамвай місцевого виробництва
• У Казахстані стартує виробництво автомобілів Skoda
• Новий власник ЛАЗу збирається відновити виробництво автобусів
• Уряд запустив програму компенсації вартості вітчизняної техніки для агровиробництва
• Зеленський відвідав виробництво пожежних машин
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• Український ВПК збільшив виробництво САУ "Богдана"
• Ford Trucks адаптували під ще одну забудову українського виробництва
• Volvo остаточно завершила виробництво дизельних автомобілів
Ще по виробництв...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Які українські автовиробництва залишилися в строю

виробництво автомобілей | Опубліковано - 2024-02-16 19:57:57 (4071 разів прочитано)
Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв
AUTO-Consulting регулярно публікує новини до рубрики “Виробництво автомобілів”, але останнім часом новин від українських виробників там не багато. Цього разу ми вирішили оновити інформацію стосовно вітчизняних автомобільних підприємств. Хто і як з них витримав 2 роки війни. І хто взагалі зараз працює.
В кращі роки автомобільний ринок України нараховував 623 тис. нових авто і це був №7 автомобільний ринок у Європі. При цьому вітчизняні автовиробники складали близько 400 тисяч авто. Але то було давно і ми ще не скоро повернемось до тих об’ємів.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Цей рік має бути досить прибутковим для вітчизняних виробників автобусів, принаймні, шкільних. Уряд продовжує програму “Шкільний автобус”, для чого виділив в бюджеті на 2024 рік ще мільярд гривень. Крім очевидного результату – появи нових автобусів, вона має й економічний вплив – завдяки виробництву цих машин буде робота українцям на підприємствах в Черкасах, Запоріжжі та Чернігові, а також інших містах, де працюють субпідрядники.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

То які ж виробництва зараз працюють в Україні? Почнемо з легкових автомобілів. Нажаль, зараз можемо констатувати, що з числених підприємств, які раніше виробляли легкові авто, зараз працює лише «Єврокар».

ПрАТ “Єврокар” (ТОВ Єврокар)
Саме тут збирають автомобілі Skoda. І не тільки. «З’єднуємо Україну та Європу» – під таким гаслом на заводі Єврокар в індустріальному парку Соломоново наприкінці минулого року пройшов перший Manufacturing Day Ukraine.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

«В регіоні працюють такі компанії, як Fischer, Jabil, Flex, Forschner, Gentherm, Škoda, Volkswagen. Ми маємо зробити так, щоб наш простір зайняли світові транснаціональні компанії, в такому випадку ми економічно інтегруємося в Європейський Союз. І індустріальний парк Соломоново має всі ресурси, щоб стати майданчиком як для виробництва автомобілів з ДВЗ, так і виробництва електромобілів та комплектуючих», – казав Володимир Панов, заступник Голови наглядової ради заводу Єврокар та директор «Сезпарксервіс».

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Вантажівки. Останній раз ми чули про «КрАЗ» перед початком війни у січні 2022 року. Завод тоді встиг відвантажити військовим декілька тягачів. А далі була націоналізація і про виробництво на КрАЗі і досі не чутно.Але естафету з виробництва вантажівок перехватили колеги з кременчуцького заводу «Альфатекс», які у 2022 році почали збирання вантажівок Dayun.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Альфатекс-Dayun
Завод комунальної техніки «АЛЬФАТЕКС» розпочав проект збирання вантажівок Dayun одразу декількох моделей. 28 вересня 2022 року відкрито складальне виробництво автомобілів DAYUN вантажопідйомністю від 3,5 до 12 тонн (зокрема: 3,5т; 6т; 8т; 10т; 12т). Стартувала нова сторінка української економічної історії, у якій національне виробництво стає одним з основних пріоритетів. Разом з тим розпочалася й нова історія Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС, адже на підприємстві відбулася визначна подія — вперше з конвеєра вийшов автомобіль марки DAYUN, зібраний на власних виробничих потужностях.

До Кременчука приходять окремо шасі та кабіни, а вже на підприємстві їх складають.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Крім того, завод виготовляє на шасі авто власної збірки і різноманітну спецтехніку.

Будшляхмаш-JAC
Український дистриб'ютор вантажівок JAC, компанія “Будшляхмаш” досягла домовленості про ліцензійне складальне виробництво вантажної техніки JAC в Україні.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Як стало відомо AUTO-Consulting, група компаній «Будшляхмаш» вже почала крупновузлове збирання вантажних автомобілів JAC в Україні та забудову цих вантажівок спецнадбудовами. В планах компанії вже найближчим часом збільшувати відсоток локалізації при збиранні китайських вантажівок і залучення українських комплектуючих.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

В компанії «Будшляхмаш» підтвердили, що на майданчику у Львівській області вже стартувало крупновузлове складання та забудова вантажних автомобілів JAC. Зокрема, в рамках виставки АгроВесна-2024 «Зернові технології» в Києві був представлений аграрний самоскид із тристороннім розвантаженням на шасі JAC N200 з кузовом, виготовленим в Україні.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Вже найближчим часом в компанії планують запустити складання вантажних автомобілів JAC на ще одному майданчику компанії в Україні. Саме там протягом поточного року відбуватиметься налагодження виробництва вантажівок та збільшення рівня локалізації. Поки відомо про виробництво в Україні 12-тонної моделі JAC N120 та 20-тонної моделі JAC N200.Якщо з вантажівками поки що все лише на рівні збирання, то виробники автобусів зберегли виробничі потужності і навіть нарощують обсяги. Це все стало можливим завдяки урядовій програмі «Шкільний автобус», яку вдалося запровадити у 2023 році. Уряд профінансував закупівлю територіальними громадами нових шкільних автобусів, замість тих, які були передані у розпорядження ЗСУ. Це дало змогу не тільки зберегти виробництво на автобусних заводах, але й врятувати цілу галузь. Ось які підприємства зараз працюють.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Корпорація «Еталон»
Частина підприємств цієї корпорації постраждала від ворожих атак агресора. Наприклад, підприємства «Еталона» у Чернігові зазнали значних руйнувань, внаслідок бойових дій. Але корпорація встояла і вирішила відновлювати виробництво.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Цікаво, що саме державна програма «Шкільний автобус» тримала «Чернігівський автозавод» у 2023 році на плаву. Це підтвердив і генеральний директор ТОВ «Чернігівський автозавод» Олександр Верхулевський. Загалом «ЧАЗ» за 2023 рік виготовив більше 300 автобусів, більшість з яких були шкільні моделі автобусів. За підсумками 2023 року "Еталони" посіли 32% українського ринку. Крім шкільних моделей, підприємство також виготовляло і машини для перевезень людей з обмеженими можливостями.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Могли б виготовити і більше, але за словами директора торговельного дому «Еталон» Вадима Шкарупіна, на ринку автобусів у 2023 році практично не було комерційних клієнтів. 90% всіх закупівель велися державою і саме програма «Шкільний автобус» врятувала галузь.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

АТ "Черкаський автобус"
АТ «Черкаський автобус» є одним з лідерів серед виробників автобусів в Україні. За словами Олександра Дороша, генерального директора підприємства, у 2023 році було виготовлено близько 850 одиниць техніки, з яких 500 – це автобуси, а ще 350 – вантажівки.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Відновити виробничі показники під час війни вдалося завдяки урядовій програмі “Шкільний автобус” та програмі доступних кредитів “5-7-9”.

Нині автобуси “Ataman”, які підприємство виготовляє на шасі японських Isuzu, мають вже 67% локалізації, а вантажівки – понад 30%. Завдяки закону “про локалізацію” та урядовим програмам підприємству вдалося у цьому році збільшити виробництво на 20% і майже вийти на довоєнні обсяги.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Вже 2024 року підприємство запланувало виготовити 600 автобусів та 500 вантажних автомобілів. За словами Олександра Дороша, завод уже має програму збільшення локалізації у виробництві вантажівок до 40% та до 70-72% в автобусах, що стане рекордним показником локалізації за історію підприємства.

"Бас Мотор"
AUTO-Consulting давно не повідомляв про ДП АСЗ №1 "Богдан Моторс" (Луцький автобусний завод), який раніше входив до корпорації "Богдан" і був відомий своїми автобусами та тролейбусами на всю Україну. Підприємству довелося пройти через тривалу процедуру банкрутства, трансформації, але на щастя вдалося зберегти виробництво та кваліфіковані кадри. Як повідомив AUTO-Consulting генеральний директор ТОВ "Бас Мотор" Дмитро Писаний: "Зараз луцький завод працює, виготовляє автобуси та тролейбуси і навіть має вагомий експортний контракт".Тепер виробничими потужностями колишнього заводу ДП АСЗ №1 "Богдан моторс" оперує нова компанія - «БАС МОТОР». Це - вітчизняний виробник автобусів та тролейбусів марки «БОГДАН» з центральним офісом у місті Київ та виробничими майданчиками у містах Луцьк та Черкаси.На зазначених виробничих майданчиках ТОВ «Бас Мотор» має можливість виготовляти автобуси різного призначення від 8 до 12 м., тролейбуси від 12 до 19 м. та електробуси. З 2024 року ТОВ «Бас Мотор» планує суттєво наростити виробництво шкільних автобусів, які виготовляються з машкомплектів індійської компанії «ASHOK LEYLAND». В виробничих планах підприємства на 2024 рік вже значиться виробництво до 300 шкільних автобуса «БОГДАН» А22412. Крім того, луцький завод продовжує виробляти тролейбуси, які добре відомі в багатьох українських містах.СП "Електронтранс"
СП "Електронтранс" випускає низькопідлогові міські автобуси, тролейбуси, трамваї та електробуси. Найвідоміші моделі автобусів Електрон: А18501, Е191, тощо. Автобуси Електрон експлуатуються у Львові та Ужгороді і за нашої інформації підприємство продовжує виробництво.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

На жаль, СП "Електронтранс" не публікує офіційні дані про загальну кількість випущеної техніки, тому про обсяги можна здогадуватися за непрямими данними. Але у 2023 році СП "Електронтранс" презентував нову модель тролейбуса – Електрон Т121.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод»
Колишній флагман українського автопрому – завод «ЗАЗ» зараз не виробляє легкові авто, а сконцентрувався на автобусах. Завод в Запоріжжі в 2023 році випустив 131 автобус. Завод, як і інших виробників автобусів, врятувала урядова програма «Шкільний автобус». У 2023 році «ЗАЗ» був третім за обсягами постачальником шкільних автобусів на українському ринку. Але на цьому всі досягнення підприємства і завершуються.Ось так виглядає колишня галузь автомобілебудування в Україні і її флагмани. Але є і позитивний тренд. Буквально в останні роки народжується новий український «автопром» – це виробництво надбудов та спецавтомобілів на імпортних шасі. Так, поки що ми не чуємо про гучні проекти, або довгі конвейери, але саме виробники спец надбудов продовжують традиції українського машинобудування. Цих підприємств досить багато і ми про них досить регулярно розповідаємо.

Почему у Украины не получилось стать автомобильной державой. Часть 1 90-е годы

Почему у Украины не получилось стать автомобильной державой. Часть 2 2000-е годы

Почему у Украины не получилось стать автомобильной державой. Часть 3 Последнее десятилетие

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі виробництво автомобілей


Цікаве по темі...
• Уряд затвердив механізм підтримки виробничих проектів. Які інвестори можуть розраховувати на компенсації витрат
• Volvo остаточно завершила виробництво дизельних автомобілів
• Tesla скорочує виробництво автомобілів у Китаї
• Mitsubishi остаточно вийшла з російського ринку і збиральних проєктів
• У Казахстані стартує виробництво автомобілів Skoda
Головні новини
• Історія Renault Trucks на теренах України. 130 років успіху
• В Україні вже видали понад 106 тис. «зелених» номерних знаків для автомобілів
• Scania проведе тест-драйв нового покоління вантажівок Super у Черкасах
• Як в Україну везуть величезний трансформатор для ТЕС
• Mazda представила у Європі новий кросовер CX-80
• Для власників автомобілів DS Automobiles стала доступна нова функція комфортного водіння GEOFENCING
• В Україні вперше виготовлено 29-метровий автогідропідіймач DASAN на базі MAN
• Scania перемогла у змаганнях з паливної економічності Green Truck 2024
• З 22 квітня паркування в Києві знову стане платним
• У суботу в Києві відкриється музей ретро автомобілів "Колеса історії"
• Німеччина надасть Україні додаткові зенітні комплекси ППО Iris-T
• Яким міг бути найкомпактніший Maserati на тій же платформі, що й Alfa Romeo Junior
• CITROEN представив новий CITROEN С3 Aircross сегменті B-SUV
• Український ВПК збільшив потужності виробництва САУ "Богдана"
• На базі DAYUN пропонується самоскид АТВ-4/2 вантажопідйомністю 8 т
• До 60-річчя Mustang автовиробник випустить спеціальну лімітовану серію
• Стало відомо скільки коштує розмінування 1 га землі у ліцензованих операторів
• Що насправді відбувалося на ринку вантажних автомобілів в Україні
• Представлений новий Nissan Qashqai. Що змінилось?
• Як перевірити лакофарбове покриття автомобіля та не купити «битка». Поради експертів
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Українське підприємство створило власну версію пікапу, з урахуванням досвіду на фронті
• Як в Україну везуть величезний трансформатор для ТЕС
• На Львівщині знайшли старовинний мотоцикл, який більше 80 років пролежав у землі
• Франція пріоритетно відправлятиме в Україну БТР VAB та САУ Caesar
• Україна нарощує виробництво власної бронетехніки
• В Україні з`являться нові серії номерних знаків
• Хто став новим власником ЛАЗу і що тепер буде з підприємством?
• Стало відомо, хто буде постачати Києву велику партію нових автобусів
• Більше 50% замовників автомобіля Xiaomi вже відмінили заказ
• Українські військові отримали одну з найбільших партій пікапів
• Volvo показала, навіщо потрібні найпотужніші тягачі FH780
• Недооцінений: тест-драйв Citroen C5 Aircross
• У Верховній Раді пояснили, які саме автомобілі вилучатимуть у громадян на потреби ЗСУ
• Тест-драйв: Чим здивував Jeep Compass e-Hybrid
• В Україні набирають популярність бурокрани на автомобільних шасі
Акції у дилерів...
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
• На автомобілі SEAT 2023 року діють спеціальні ціни
• У дилерів Volkswagen доступна партія кросоверів VW T-Roc за спеціальними цінами
• На популярні моделі Mazda в Україні діють спеціальні цінові пропозиції
• Сезон ваших переваг. В Україні ще доступні автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва за спеціальною ціною
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.