Які українські автовиробництва залишилися в строю: Авто новини від AUTO-Consulting - виробництв

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: виробництв
• Цьогоріч Міноборони допустило до експлуатації вдвічі більше озброєння та військової техніки українського виробництва
• Чи існувало в Україні автовиробництво до 1917 року? Нові факти
• Китайська Runhorse та італійська Tazzari Zero ведуть перемовини про спільне виробництво
• Українські військові отримали 24 автомобілів-багі вітчизняного виробництва
• Латвія почала виробництво першого власного БТР Patria
• Renault почне виробництво нового доступного електрокара
• DAF продемонстрував свій прогрес за 75 років виробництва вантажівок
• ДСНС отримала першу партію потужних пожежних автоцистерн українського виробництва
• DAF представляє спеціальну версію DAF XG+ на честь 75-річчя виробництва вантажівок
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
Ще по виробництв...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Які українські автовиробництва залишилися в строю

виробництво автомобілей | Опубліковано - 2024-02-16 19:57:57 (6566 разів прочитано)
Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв
AUTO-Consulting регулярно публікує новини до рубрики “Виробництво автомобілів”, але останнім часом новин від українських виробників там не багато. Цього разу ми вирішили оновити інформацію стосовно вітчизняних автомобільних підприємств. Хто і як з них витримав 2 роки війни. І хто взагалі зараз працює.
В кращі роки автомобільний ринок України нараховував 623 тис. нових авто і це був №7 автомобільний ринок у Європі. При цьому вітчизняні автовиробники складали близько 400 тисяч авто. Але то було давно і ми ще не скоро повернемось до тих об’ємів.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Цей рік має бути досить прибутковим для вітчизняних виробників автобусів, принаймні, шкільних. Уряд продовжує програму “Шкільний автобус”, для чого виділив в бюджеті на 2024 рік ще мільярд гривень. Крім очевидного результату – появи нових автобусів, вона має й економічний вплив – завдяки виробництву цих машин буде робота українцям на підприємствах в Черкасах, Запоріжжі та Чернігові, а також інших містах, де працюють субпідрядники.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

То які ж виробництва зараз працюють в Україні? Почнемо з легкових автомобілів. Нажаль, зараз можемо констатувати, що з числених підприємств, які раніше виробляли легкові авто, зараз працює лише «Єврокар».

ПрАТ “Єврокар” (ТОВ Єврокар)
Саме тут збирають автомобілі Skoda. І не тільки. «З’єднуємо Україну та Європу» – під таким гаслом на заводі Єврокар в індустріальному парку Соломоново наприкінці минулого року пройшов перший Manufacturing Day Ukraine.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

«В регіоні працюють такі компанії, як Fischer, Jabil, Flex, Forschner, Gentherm, Škoda, Volkswagen. Ми маємо зробити так, щоб наш простір зайняли світові транснаціональні компанії, в такому випадку ми економічно інтегруємося в Європейський Союз. І індустріальний парк Соломоново має всі ресурси, щоб стати майданчиком як для виробництва автомобілів з ДВЗ, так і виробництва електромобілів та комплектуючих», – казав Володимир Панов, заступник Голови наглядової ради заводу Єврокар та директор «Сезпарксервіс».

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Вантажівки. Останній раз ми чули про «КрАЗ» перед початком війни у січні 2022 року. Завод тоді встиг відвантажити військовим декілька тягачів. А далі була націоналізація і про виробництво на КрАЗі і досі не чутно.



Але естафету з виробництва вантажівок перехватили колеги з кременчуцького заводу «Альфатекс», які у 2022 році почали збирання вантажівок Dayun.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Альфатекс-Dayun
Завод комунальної техніки «АЛЬФАТЕКС» розпочав проект збирання вантажівок Dayun одразу декількох моделей. 28 вересня 2022 року відкрито складальне виробництво автомобілів DAYUN вантажопідйомністю від 3,5 до 12 тонн (зокрема: 3,5т; 6т; 8т; 10т; 12т). Стартувала нова сторінка української економічної історії, у якій національне виробництво стає одним з основних пріоритетів. Разом з тим розпочалася й нова історія Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС, адже на підприємстві відбулася визначна подія — вперше з конвеєра вийшов автомобіль марки DAYUN, зібраний на власних виробничих потужностях.

До Кременчука приходять окремо шасі та кабіни, а вже на підприємстві їх складають.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Крім того, завод виготовляє на шасі авто власної збірки і різноманітну спецтехніку.

Будшляхмаш-JAC
Український дистриб'ютор вантажівок JAC, компанія “Будшляхмаш” досягла домовленості про ліцензійне складальне виробництво вантажної техніки JAC в Україні.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Як стало відомо AUTO-Consulting, група компаній «Будшляхмаш» вже почала крупновузлове збирання вантажних автомобілів JAC в Україні та забудову цих вантажівок спецнадбудовами. В планах компанії вже найближчим часом збільшувати відсоток локалізації при збиранні китайських вантажівок і залучення українських комплектуючих.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

В компанії «Будшляхмаш» підтвердили, що на майданчику у Львівській області вже стартувало крупновузлове складання та забудова вантажних автомобілів JAC. Зокрема, в рамках виставки АгроВесна-2024 «Зернові технології» в Києві був представлений аграрний самоскид із тристороннім розвантаженням на шасі JAC N200 з кузовом, виготовленим в Україні.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Вже найближчим часом в компанії планують запустити складання вантажних автомобілів JAC на ще одному майданчику компанії в Україні. Саме там протягом поточного року відбуватиметься налагодження виробництва вантажівок та збільшення рівня локалізації. Поки відомо про виробництво в Україні 12-тонної моделі JAC N120 та 20-тонної моделі JAC N200.



Якщо з вантажівками поки що все лише на рівні збирання, то виробники автобусів зберегли виробничі потужності і навіть нарощують обсяги. Це все стало можливим завдяки урядовій програмі «Шкільний автобус», яку вдалося запровадити у 2023 році. Уряд профінансував закупівлю територіальними громадами нових шкільних автобусів, замість тих, які були передані у розпорядження ЗСУ. Це дало змогу не тільки зберегти виробництво на автобусних заводах, але й врятувати цілу галузь. Ось які підприємства зараз працюють.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Корпорація «Еталон»
Частина підприємств цієї корпорації постраждала від ворожих атак агресора. Наприклад, підприємства «Еталона» у Чернігові зазнали значних руйнувань, внаслідок бойових дій. Але корпорація встояла і вирішила відновлювати виробництво.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Цікаво, що саме державна програма «Шкільний автобус» тримала «Чернігівський автозавод» у 2023 році на плаву. Це підтвердив і генеральний директор ТОВ «Чернігівський автозавод» Олександр Верхулевський. Загалом «ЧАЗ» за 2023 рік виготовив більше 300 автобусів, більшість з яких були шкільні моделі автобусів. За підсумками 2023 року "Еталони" посіли 32% українського ринку. Крім шкільних моделей, підприємство також виготовляло і машини для перевезень людей з обмеженими можливостями.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Могли б виготовити і більше, але за словами директора торговельного дому «Еталон» Вадима Шкарупіна, на ринку автобусів у 2023 році практично не було комерційних клієнтів. 90% всіх закупівель велися державою і саме програма «Шкільний автобус» врятувала галузь.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

АТ "Черкаський автобус"
АТ «Черкаський автобус» є одним з лідерів серед виробників автобусів в Україні. За словами Олександра Дороша, генерального директора підприємства, у 2023 році було виготовлено близько 850 одиниць техніки, з яких 500 – це автобуси, а ще 350 – вантажівки.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Відновити виробничі показники під час війни вдалося завдяки урядовій програмі “Шкільний автобус” та програмі доступних кредитів “5-7-9”.

Нині автобуси “Ataman”, які підприємство виготовляє на шасі японських Isuzu, мають вже 67% локалізації, а вантажівки – понад 30%. Завдяки закону “про локалізацію” та урядовим програмам підприємству вдалося у цьому році збільшити виробництво на 20% і майже вийти на довоєнні обсяги.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

Вже 2024 року підприємство запланувало виготовити 600 автобусів та 500 вантажних автомобілів. За словами Олександра Дороша, завод уже має програму збільшення локалізації у виробництві вантажівок до 40% та до 70-72% в автобусах, що стане рекордним показником локалізації за історію підприємства.

"Бас Мотор"
AUTO-Consulting давно не повідомляв про ДП АСЗ №1 "Богдан Моторс" (Луцький автобусний завод), який раніше входив до корпорації "Богдан" і був відомий своїми автобусами та тролейбусами на всю Україну. Підприємству довелося пройти через тривалу процедуру банкрутства, трансформації, але на щастя вдалося зберегти виробництво та кваліфіковані кадри. Як повідомив AUTO-Consulting генеральний директор ТОВ "Бас Мотор" Дмитро Писаний: "Зараз луцький завод працює, виготовляє автобуси та тролейбуси і навіть має вагомий експортний контракт".



Тепер виробничими потужностями колишнього заводу ДП АСЗ №1 "Богдан моторс" оперує нова компанія - «БАС МОТОР». Це - вітчизняний виробник автобусів та тролейбусів марки «БОГДАН» з центральним офісом у місті Київ та виробничими майданчиками у містах Луцьк та Черкаси.



На зазначених виробничих майданчиках ТОВ «Бас Мотор» має можливість виготовляти автобуси різного призначення від 8 до 12 м., тролейбуси від 12 до 19 м. та електробуси. З 2024 року ТОВ «Бас Мотор» планує суттєво наростити виробництво шкільних автобусів, які виготовляються з машкомплектів індійської компанії «ASHOK LEYLAND». В виробничих планах підприємства на 2024 рік вже значиться виробництво до 300 шкільних автобуса «БОГДАН» А22412. Крім того, луцький завод продовжує виробляти тролейбуси, які добре відомі в багатьох українських містах.



СП "Електронтранс"
СП "Електронтранс" випускає низькопідлогові міські автобуси, тролейбуси, трамваї та електробуси. Найвідоміші моделі автобусів Електрон: А18501, Е191, тощо. Автобуси Електрон експлуатуються у Львові та Ужгороді і за нашої інформації підприємство продовжує виробництво.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

На жаль, СП "Електронтранс" не публікує офіційні дані про загальну кількість випущеної техніки, тому про обсяги можна здогадуватися за непрямими данними. Але у 2023 році СП "Електронтранс" презентував нову модель тролейбуса – Електрон Т121.

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод»
Колишній флагман українського автопрому – завод «ЗАЗ» зараз не виробляє легкові авто, а сконцентрувався на автобусах. Завод в Запоріжжі в 2023 році випустив 131 автобус. Завод, як і інших виробників автобусів, врятувала урядова програма «Шкільний автобус». У 2023 році «ЗАЗ» був третім за обсягами постачальником шкільних автобусів на українському ринку. Але на цьому всі досягнення підприємства і завершуються.



Ось так виглядає колишня галузь автомобілебудування в Україні і її флагмани. Але є і позитивний тренд. Буквально в останні роки народжується новий український «автопром» – це виробництво надбудов та спецавтомобілів на імпортних шасі. Так, поки що ми не чуємо про гучні проекти, або довгі конвейери, але саме виробники спец надбудов продовжують традиції українського машинобудування. Цих підприємств досить багато і ми про них досить регулярно розповідаємо.

Почему у Украины не получилось стать автомобильной державой. Часть 1 90-е годы

Почему у Украины не получилось стать автомобильной державой. Часть 2 2000-е годы

Почему у Украины не получилось стать автомобильной державой. Часть 3 Последнее десятилетие

Які українські автовиробництва залишилися в строю - виробництв

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі виробництво автомобілей


Цікаве по темі...
• Чи існувало в Україні автовиробництво до 1917 року? Нові факти
• Саудівська Аравія інвестує ще $1,5 млрд у Lucid
• Китайська Runhorse та італійська Tazzari Zero ведуть перемовини про спільне виробництво
• Завтра настає: На заводі BMW почав працювати перший робот-гуманоїд
• Завод АЛЬФАТЕКС увійшов до нового каталогу експортерів Полтавської області
• Volkswagen розмірковує над закриттям заводів у Німеччині
Головні новини
• З наступного року у паливо почнуть додавати 5% біоетанолу
• В Україну поставили партію новітніх самоскидів Ford F-Line
• Українські регіони закупили вже 219 шкільних автобусів
• Універсальні самоскиди на шасі DAYUN набирають все більшої популярності
• Перші наслідки підвищення акцизів. Ціни на автогаз перевищили 30 грн.
• В Україні стартують продажі електрокара за 347 тис. грн.
• Яким буде електричний кросовер Skoda Elroq. Перші зображення
• Огляд JAC JS6: Чому цей автомобіль вартий 900 000 грн.
• Німеччина поверне субсидії на електромобілі через падіння ринку, але не для всіх
• Renault готує недорогий кросовер трохи більший за Duster
• Renault представляє електричний рестомод Renault 17 від Ора Іто
• Національна поліція продемонструвала техніку, яку отримала від США
• Opet пропонує оливи для генераторів з бензиновими, дизельними та газовими двигунами
• В Україні в серпні продана рекордна кількість нових електрокарів
• В Україні створили військовий електричний транспортер переднього краю
• Техноторг поповнила сервісний парк фургонами Renault Master
• Підсумки Рамштайну: +77 танків Leopard 1А5 для України
• В Україні з`явився брутальний позашляховик Polestone 01 з дизайном від Pininfarina
• «Укрнафта» закупила 50 автівок для військових
• BYD увійшов в ТОП-3 за продажами в світі
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років
Колекційна мото- вело- ЗАЛА

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Книга по історії появи мотовиробництв в Україні
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  




Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Український виробник анонсує створення БМП
• ГАЗи, МАЗи та КАМАЗи, які експлуатуються в Україні - приречені. І ось чому?
• Влада передумала: Що відомо про запровадження 15% військового збору?
• Новий Volkswagen Tiguan вже в Україні
• В Україні виготовили 25-тонні автокрани на шасі Renault Trucks
• Український автовиробник почав експорт спецтехніки до Молдови
• Які вже є наслідки перемовин стосовно 15% військового збору на авто
• "Українська бронетехніка" представила нову модель бронеавтомобіля "Варта-2"
• Військового збору на нові авто не буде. Коли можуть прийняти допрацьований законопроєкт
• В Україні з`явився брутальний позашляховик Polestone 01 з дизайном від Pininfarina
• Nissan Qashqai e-Power: Перевіряємо, чи справдилися перші враження
• В Україні дебютувало нове покоління пікапу Mitsubishi L200
• Renault готує недорогий кросовер трохи більший за Duster
• Івано-Франківськ придбає 9 українських тролейбусів "Електрон", а у Києві чомусь збираються купувати турецькі
• Новий Skoda Superb вже в Україні
Акції у дилерів...
• SEAT Arona тепер доступний від 299 грн. на день
• В Україні діє спеціальна пропозиція на SEAT Ateca FR
• Opet пропонує додаткову фінансову вигоду
• Сенсаційна пропозиція на усі CUPRA Formentor в Україні. Вигода до 240 000 грн.
• На автомобілі Mitsubishi діє літня пропозиція з вигодою до 100 000 грн.
• В Україні діє сервісна акція на Renault «Мультимедія та комфорт»
• Кросовер CITROEN C5 Aircross пропонується зі знижкою до 90 тис. грн.
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Історія появи українського мото- та велопрому
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.