«Народний розміновувач» - це творіння сумського ТОВ "Завод Кобзаренка" та efarm.pro. І чудовий приклад адаптивності українського бізнесу. Завод Кобзаренка відомий передовсім своєю сільгосптехнікою — їм довіряють аграрії у 34 країнах світу. Та побачивши виклик, перед яким ми постали через потенційну замінованість територій, почали шукати варіанти як швидше зробити нашу землю безпечнішою. Бо поки території потенційно заміновані, аграрії не можуть виїжджати у поля.
В чому особливість їхньої розробки?
✅ Основним робочим елементом техніки є ротор з ланцюгами із гасилом у формі диска, який ефективно проникає в ґрунт, створюючи тиск та руйнуючи вибухонебезпечні предмети кінетичним впливом. Ця функція допомагає як виявляти, так і безпечно нейтралізувати потенційні загрози. Нині проєктують фрезу для розмінування, яка буде здатна витримувати без подальшого ремонту не менше 3 вибухи протитанкових мін під робочим органом;
✅ Модернізована коробка передач та гідравлічна система трактор Т156, на базі якого створена машина;
✅ Кастомізований інтелектуальний автопілот з можливістю об'їзду перешкод та віддаленим керуванням.
Система автопілота дублюється аварійними режимами й захищена від кібератак.
Наразі розробка проходить тестування й готується до сертифікації. Якщо завершать їх вдало, то така машина буде в рази дешевшою іноземних аналогів і нічим не поступатиметься з погляду якості. А в деяких моментах буде навіть технологічнішою.
📌 Сприятимемо, аби саме техніка розмінування українського виробництва закуповувалась як державними інституціями, так і міжнародними донорами. Тому чекаємо результатів сертифікації.
Розробники вже почали проєктувати потужнішу й більш захищену машину, що могла б взяти участь в розмінуванні не тільки сільськогосподарських територій, але й в іншій операційній роботі підрозділів ДСНС України, таких як, наприклад, розбір небезпечних завалів.
Тим часом, за словами Юлії Свиріденко продовжуються роботи з обстеження та розмінування території. У березні оператори протимінної діяльності обстежили понад 26,5 тис. га земель сільгосппризначення. Майже 23,5 тис. га повернули у використання. Усього з початку року обстежено 80,3 тис. га земель. Повернули в експлуатацію майже 74 тис. га. Це, умовно, «плюс» 350 тисяч тонн пшениці, які аграрії вже цього року зберуть з очищених від мін та вибухівки полів.
І що важливо — 80% повернутих площ аграрії вже активно використовують за призначенням.
Збільшується і кількість операторів протимінної діяльності — нині їх вже 34.
Які машини для розмінування вже є в Україні
|