За словами Римарука, в Україні працюють мобільні бригади з ремонту таких автомобілів. Він зазначив, що ремонт таких машин — проблема, тому що не вистачає запчастин і обладнання.
Україна отримає від США ще 350 HMMWV
Волонтерські станції відновили 100 HMMWV
"У хлопців немає відповідних інструментів, потрібно постійно їздити підрозділами. Ми з центральним автомобільним керуванням поговорили, свій досвід додали, взяли зворотний зв'язок і спроєктували машину", — сказав Римарук.
Також він зазначив, що машина виїжджає на фронт, щоб здійснювати ремонт HMMWV за будь-яких умов. Вдалося відремонтувати 186 машин, деякі з яких були непідйомними. "Іноді з двох машин ми ліпили одну, з трьох — дві", — зазначив Римарук.
США передадуть Україні 150 HMMWV та понад 100 легковиків
США передадуть Україні ще 100 HMMWV
За його словами, іноді виходило ремонтувати навіть ті машини, що вибухали на протитанкових мінах. У США вже похвалили українців за такий ентузіазм і майстерність.
Римарук сказав, що у Штатах техніки звикли не економити на деталях і змінювати всі несправні запчастини. Проте в Україні ресурси ремонту обмежені, тож фахівці використовують кожну виправлену деталь.
Він також зазначив, що одна з головних переваг мобільних ремонтних майстерень — швидкість, оскільки підрозділ не залишається без транспортного засобу надовго. Майстерня приїжджає на місце сама та ремонтує техніку в підрозділі. Це заощаджує гроші на транспортування зламаного HMMWV у тил.
Нагадаємо, що HMMWV — це американський військовий позашляховик, який володіє високою прохідністю, придатний до транспортування повітрям і десантування парашутним способом. У 1980-х на базі HMMWV створені різні модифікації: основний військовий автомобіль, легка вантажівка, автомобіль швидкої допомоги, мобільні РЛС і ЗРК, інженерні та броньовані машини.
Стало відомо, скільки військової техніки США вже передали Україні
|