"Конституційний Суд України визнав конституційною санкцію частини шостої статті 481 Митного кодексу України", – йдеться в повідомленні.
Верховна Рада може заборонити роботу евакуаторів
Депутати пропонують внести зміни у процедуру набуття права власності на автомобіль
Нею передбачено, що перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування на митну територію України більш ніж на 30 діб тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів (170 000 грн.) або конфіскацію таких транспортних засобів.
Ініціатор конституційного подання – громадянин Нідерландів Ван Колк Фередерік Йоганнес – вважає, що санкція цієї норми кодексу не дає змоги застосувати її з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника, що суперечить статті 61 Конституції України та порушує конституційні права особи.
Як вперше зареєструвати вживане авто з-за кордону. Пояснення від МВС
КСУ наголосив, що право власності не є абсолютним і може зазнавати обмежень. Проте будь-яке втручання у право власності має ґрунтуватися на законі і забезпечувати справедливий баланс між інтересами суспільства і цим правом.
За результатами розгляду скарги КСУ дійшов висновку, що зазначена норма дає можливість судам забезпечити індивідуалізацію такої відповідальності залежно від обставин справи, "не покладаючи на особу індивідуального і надмірного тягаря".
"Рішення КСУ про визнання норми конституційною стало ще одним запобіжником проти повернення схем з євробляхами в Україну", – прокоментував голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
В Україні можуть принципово змінити порядок перетину кордону
|