Які тренди продемонструвала виставка ComAutoTrans 2024. Огляд цікавих новинок
ринок вантажівок | Опубліковано - 2024-05-14 21:04:21 (2439 разів прочитано)
14 травня у Києві стартувала виставка комерційного транспорту Com Auto Trans 2024, на якій зазвичай дебютують цікаві новинки і рішення транспорту для бізнесу. Не стала виключенням і ця виставка, де було представлено десятки новинок. AUTO-Consulting вивчив всі експонати і дізнався про плани головних учасників виставки.
Цьогоріч виставка вже проходила під урядовим гаслом «Зроблено в Україні» і деякі експонати вже майоріли відповідними вказівниками. Дійсно, за рік кількість і глибина локалізації у деяких автомобілів збільшилася. Тепер кількість проектів з SKD-збирання вантажівок сягнула три, а один з імпортерів автобусів вже досяг 25% рівня локалізації. Також збільшують кількість моделей і українські виробники кузовів та спецтехніки.
Проте, на виставці стало зрозуміло, хто саме буде лідирувати у комунальному секторі у найближчі місяці. Огляд виставки можна побачити у цьому відео:
Ще один тренд – це трансформації виробників в умовах гальмування зростання ринку і намагання знайти свого клієнта у нових секторах. Не обійшлося і без електромобілів. На виставці можна було побачити одразу два бренди, які пропонували електровантажівки легкого сегменту. Так, минулого року їх було більше, але постійні удари по енергетичній інфраструктурі трохи пригальмували появу нових проектів. То ж ринок поки взяв паузу.
Потужну експозицію, як завжди, представив кременчуцький завод «Альфатекс». Підприємство продовжує збирати вантажівки DAYUN та виконувати на їх шасі різноманітну комунальну техніку. Новинка цього року - вакуумно-підмітальна машина АТ МВП на шасі DAYUN CGC1120. Вона комплектована боковими щітками діаметром 450 мм та центральною щіткою діаметром 400 мм. Довжина центральної щітки — 1 240 мм. І у такому виконанні може працювати по очищенню шляхів міст.
Автомобіль має бак для води об’ємом 1300 л, та основний бункер для сміття об’ємом 5 куб. м. Потужність автономного двигуна становить 105 к.с. Автомобіль обладнаний камерою огляду робочих зон з монітором, який встановлено в кабіні.
Ще одна новинка - це сміттєвоз АТ-4041 на іншому шасі DАYUN CGC1210, який має об’єм бункера для сміття 16 куб. м. Маса завантажених відходів становить 8890 кг. Вантажопідйомність маніпулятора — 700 кг. Пресування сміття можливе в автоматичному, напівавтоматичному та ручному режимах, залежно від виду ТПВ. Коефіцієнт ущільнення сміття — 6:1.
Також «Альфатекс» запропонувала нову модифікацію автопідйомника Klubb K32, який виконано на базі цельнометалевого фургона Renault Master. Таке рішення вже оцінили рекламні компанії, фірми з обслуговування фасадів та інші.
А для транспортування важкої техніки «Альфатекс» пропонує сідловий тягач Shacman X3000 з двигуном 430 к.с. та комфортною кабіною.
Група компаній «Будшляхмаш» почала збирати вантажівки JAC в Україні і тепер пропонує не тільки власні надбудови, але й готові рішення під встановлення різноманітної спецтехніки. Крім того, БШМ почала пропонувати і пікапи. На виставці, як раз можна було побачити найновіший пікап JAC T9, який вже використовують як військові, так і бізнес.
Для відбудови України БШМ пропонує універсальний самоскид с кузовом власного виробництва, створенний на шасі JAC N200. Він має вантажопідйомність 13 тонн.
На 12-тонному шасі JAC N120 було представлено і сміттєвоз СБМ 403/1 із заднім завантаженням, який зручно використовувати для збору сміття в складних умовах та вузьких просторах.
Ця техніка має велику ступінь локалізації, але вже скоро її ще збільшать.
Одразу два цікавих автомобіля і теж на шасі JAC запропонувала і компанія «Укравтокомплект». Перший – це бортовий автомобіль з крано-маніпуляторною установкою виробництва Італії HC-105A3, виконаний на 12-тонному JAC N120. А другий – це універсальний 11-тонний самоскид, який був забудований на 20-тонному шасі JAC N200 з кузовом довжиною 5,4 м.
До речі, спецтехніку на шасі JAC на виставці демонстрував і черкаський Завод спеціального обладнання (ЗСО) і харківська компанія Соллі+. Таким чином, можна зробити висновок, що саме JAC у перспективі може посісти лідерство на ринку комунальної техніки.
Але з цим не згодні в компанії «Авто-Регіон», які на виставці представляли новинку цього року – 10-тонний Daewoo Dexen. Його особливість у вантажопідйомності у 7 т та декількох варіантах колісної бази, що робить зручним для встановлення різних надбудов. Вартість новинки стартує з $64000.
Також «Авто-Регіон» представила вантажівку Daewoo Novus з обладнанням для транспортування та завантаження контейнерів і один з найдоступніших пікапів на українському ринку – Tata Xenon X2.
Повернулася на ринок вантажних автомобілів і корпорація «Еталон» з технікою Ashok Leyland. Такий бренд індійських вантажівок був присутній раніше, але тепер його вирішили повернути. Перша вантажівка, яка з’явилася в Україні – це довгобазний Ashok Leyland Boss T12231, вантажопідйомністю майже 7 т. Цю модель оснащено дизельним двигуном 224 к.с., а довжина запропонованого зразка становить 9095 мм.
При цьому вартість Ashok Leyland Boss обіцяють на рівні $50 000. У найближчій перспективі з’являться і інші виконання з меншою базою, а також з різною вантажопідйомністю. Ці вантажівки теж планують збирати в Україні.
На виставці Com Auto Trans Чернігівський завод корпорації «Еталон» представив і нову модель міського 9-метрового низько підлогового автобусу «Мальва». Новинка цікава не тільки зовсім новим компануванням салону з великою накопичувальною зоною по центру, але й новим дизайном. Як повідомили AUTO-Consulting представники підприємства, саме у такому вигляді тепер будуть продукувати нові моделі автобусів.
Автобус «Мальва» укомплектовано двигуном Ashok Leyland потужністю 167 к.с., а салон розраховано на 72 пасажири, з яких 24+2 знайдуть собі місця на сидіннях.
«Мальва» має відкидний пандус, на борту працює Wi-Fi, автобус оснащено трекером для відслідковування місцяположення машини, сумісного з системами оповіщення, тощо.
В продовження автобусної теми і компанія «Авто-Регіон» представила шкільну модель автобуса Temsa AR-SB-29, яку вже на 25% локалізовано в Україні. Представники компанії охоче демонструють що саме вже виготовляють на українських підприємствах. Виявляється, салон автобусу вже майже повністю комплектують місцеві виробники: поручні, сидіння, система вентиляції, опалення. Ба більше, навіть бічні стекла вже встановлюють українського підприємства Orion Glass.
В салоні встановили і цифрову систему оповіщення, розроблену «Авто-Регіон», а відсік двигуна автобусу оснащено автоматичною системою пожежогасіння. Отже, напрямок на подальшу локалізацію автобусів Temsa, який «Авто-регіон» оголосив на початку року, продовжать втілювати і далі.
Цього року, на здивування, було не багато електричних вантажівок, хоча й з 1 березня їх звільнили від сплати ПДВ та мит. AUTO-Consulting нарахував усього три моделі. Пробує свої сили в сегменті комерційного електротранспорту Maxus з фургоном E-Deliver 9 вантажопідйомністю 900 кг. Ціна стартує з 1 392 595 грн.
Дебютував на виставці і зовсім новий бренд Nextem, який пропонує одразу дві моделі. Компактний фургон Orca (об’єм 5 м3) із запасом ходу 200 км може взяти на борт 1 т вантажу. Ціна стартує з $33000.
Наступна модель – фургон Humpback має кузов 18 м3 та та запас ходу вже 300 км. Розрахована ця електровантажівка на перевезення до 1,5 т вантажу, але й прайс чималий - $57000. Проте Nextem вже мають європейський сертифікат і навіть присутні на ринку Італії. Просувати ці електровантажівки на український ринок буде черкаський завод спеціального обладнання, який планує запропонувати різноманітну гаму спеціальних кузовів під відповідні завдання.
Крім автомобільної техніки на виставці можна було побачити і нові моделі причепів українського виробництва. Зокрема свої нові моделі представив вже відомий виробник VARZ та новий перспективний оператор «Патрон-Авто». Зокрема, «Патрон-Авто» представив 3-осний напівпричіп-контейнеровоз власного виробництва для розширення логістичних можливостей українського бізнесу.
Ось такими були головні новинки цьогорічної виставки Com Auto Trans 2024. Про найцікавіші моделі AUTO-Consulting розповість детальніше. Слідкуйте за нашими публікаціями.
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.