Кабінет Міністрів уже готує рішення щодо підвищення податку на пальне впродовж кількох років, а перше підвищення ставок акцизу відбудеться вже 1 липня. Акциз на бензин зросте на 30 євро, до € 242,60 за 1000 л, на дизель – на 40 євро, до € 177,6 за 1000 л. В уряді необхідність таких дій пояснюють тим, що це необхідно для виконання директиви 2003/96/ЄС.
|
Очікується, що у разі стабільних або зростаючих світових цін на пальне, українським споживачам слід очікувати підвищення цін на паливо: бензин може подорожчати на 1,5 гривні за літр, дизельне пальне – на 2 гривні за літр, а скраплений газ – на 5,5 гривні за літр.
Сергій Куюн, відомий експерт паливного ринку та директор консалтингової компанії А-95, тим часом наголошує на тому, що ціни на пальне в Україні будуть залежати від світової ринкової кон'юнктури в момент запровадження нових податків. Якщо закупівельні ціни на пальне будуть знижуватися, то підвищення акцизів не відчуватиметься так гостро на кінцевій ціні для споживачів.
Але якщо Верховна Рада таки підтримає урядову пропозицію, то перше підвищення цін на пальне припаде на початку жнив. Це створить проблеми для аграріїв, які не можуть заздалегідь запасати пальне, оскільки склади можуть стати ціллю для російських ударів.
Як змінить ціни на паливо підвищення акцизів? Кінець епохи дешевого автогазу
|