На Покровський напрямок сьогодні припадає чи не половина всіх боєзіткнень на фронті, повідомив начальник відділення комунікацій 155 окремої механізованої бригади ЗСУ "Анна Київська".
На озброєнні танкового взводу 155 бригади – німецький "Леопард", бойова машина яка вирізняється своєю високою мобільністю, швидкістю, маневреністю та, головне, влучністю знищення цілей. |
Якщо німецькі танки «Леопард» порівнювати з радянськими Т-64, Т-72 та британським Challenger і американським Abrams, то за розміром вони середні. Оскільки Challenger і Abrams — це великі і масивні, які набагато ширші, вищі та, відповідно, важчі. Т-64, Т-72 — виготовлені з нижчою посадкою, але «Леопарди» трохи більші за ці танки.
Але загалом ці бойові машини вирізняються своєю високою мобільністю, швидкістю, маневреністю та, головне, влучністю знищення цілей. Особливо ці переваги відчуваються над радянськими танками. Це як порівняти німецький «Мерседес» із радянським «Жигулі».
До речі, командир танкового взводу 155 окремої механізованої бригади ЗСУ «Анна Київська» Дмитро на позивний «Грін». Зі Львова. В армії з серпня минулого року. Навчався в Національному університеті «Львівська політехніка» за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Тому він знає про що говорить.
Tанк має доволі потужний дизельний двигун, тому обслуговувати та ремонтувати його простіше, на відміну, скажімо, від "Абрамса". "Леопард" може розганятися до 80 км/год, але лише по дорозі. Хлопці витискали з нього і більше. На бездоріжжі швидкість, звісно, буде меншою, розповідає командир танкового взводу 155 окремої механізованої бригади ЗСУ "Анна Київська" Дмитро на позивний "Грін"
Заднім ходом під час відкату може рухатися до 30 км/год. Це дуже важливо під час роботи прямим наведенням по ворогу, коли треба швидко завдати удару і відкотитися. Для прикладу, у того ж Т-72 швидкість заднього ходу не перевищує 5 км/год.
Машина проста в обслуговування, дуже тихо працює двигун. Це допомагає під час бойових виїздів. За метрів сто ніхто і не зрозуміє, що це танк їде. Гул двигуна, наприклад, Т-64 ні з чим не сплутаєш. Взимку можна включати пічку, а влітку кондиціонер, словом, в танку все зроблено для екіпажу, з комфортом.
Ще однією перевагою цього танка є його точність влучання по цілях, на відміну від радянських машин.
Про усі переваги німецьких танків, чим ці панцерники кращі за танки Т-64, Т-72 радянського виробництва, за британські Challenger і навіть американські Abrams, що таке динамічне випередження, чи реально збити вертоліт з озброєння танку та як танкісти стримують окупантів на Донеччині, - читайте у статті АрміяInform з передової.
Як німецькі «Леопарди» трощать окупантів під Покровськом
|