Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів: Авто новини від AUTO-Consulting - електр

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика офіційний Ford Mustang Mach-E
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: електр
• В Україні оголошено ціни на новий Opel Combo та його 100% електричну версію
• Українські медики отримали 75 електричних MG4 EV
• США запроваджують 100% мито на електромобілі з Китаю
• В Україні оголошено ціни на новий CITROEN Berlingo та його електричну версію
• Відтепер юридичні особи також можуть призначати належного користувача через Електронний кабінет
• Nissan Qashqai e-Power: електромобіль, який не боїться блекауту
• З 1 червня значно зросте вартість електроенергії
• Наступного тижня в Києві дебютує новий бренд електровантажівок. Що це за моделі
• Volkswagen оновив електричний ID.3
• На електромобілі до Львова за 5 годин. Чи це реально?
Ще по електр...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів

ринок автомобілів | Опубліковано - 2024-02-08 08:54:10 (2538 разів прочитано)
Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр
Нещодавно AUTO-Consulting аналізував, як Закон №10321 вплине на ситуацію в сегменті газових вантажівок. І провідні оператори ринку, всі як один, досить песимістично висловились на цей рахунок. Зовсім інша справа з легкими електричними вантажівками. Що про це думають самі імпортери?
Враховуючи, що важкі вантажівки та автопоїзди на електротязі тільки починають зароджуватись навіть в країнах першого світу, то до нас вони потраплять не скоро. Інша справа LCV – легка комерційна техніка. Вона може використовуватись в містах вже сміливо, для цього ґрунт вже готовий. Цікаво, що в цьому сегменті пропозиція вже випереджає попит, що продемонстрував минулорічний автосалон ComAutoTrans 2023, зірками якого були різноманітні невеликі фургони на батареях.

ComAutoTrans 2023: що цікавого показали на третій міжнародній виставці комерційного та спеціального автотранспорту?

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

В тому числі вітчизняного виробництва, наприклад, прототип “Карпати” від «Стрий-Авто». Потужностей компанії вистачає щоб самостійно виготовляти раму, бічні панелі, плексигласову кабіну та елементи інтер’єру, в тому числі крісла. Більшість компонентів зроблені іншими українськими виробниками, але електромотор та батареї іноземні.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Сподіваємось на цьогорічній виставці, яку вже підтвердили, ми побачимо вже серійний автомобіль, який не буде поступатись різноманітним “китайцям”. То ж маємо надію, що у цьому сегменті нарешті з’явиться і вітчизняний виробник. Але поки що, більшість пропозицій буде надходити з Китаю. Так само, як зараз відбувається і з легковими «електричками». Хоча й європейські виробники приймуть участь у зростанні сегменту електричних LCV. І такі пропозиції теж вже є на українському ринку.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

А чи достатньо буде пільги з ПДВ для стрімкого розвитку електричних вантажівок в Україні?
– Комерційні електричні автомобілі – це новий продукт для нашого ринку. Багато хто не знає про такі рішення для перевезення товару за невеликі гроші. Вартість кінцевого продукту відіграє важливу роль для прийняття рішення на придбання нового електричного транспорту. Відміна ПДВ – це рішучий крок для зниження кінцевою вартості. Але ПДВ – це податковий кредит для інших юридичних осіб. Хотілося б щоб відмінили ввізне мито, яке складає – 10%. Це був би дуже значимий внесок для зниження кінцевої вартості на авто, – каже Олексій Глушко, комерційний директор ТОВ “МДГ”.

Верховна Рада звільнила від ПДВ електричні та газові вантажні автомобілі. Україну чекає новий бум у сегменті електро LCV

Тим не менш, в компанії планують розширювати модельний ряд за рахунок абсолютно нового бренду, який ТОВ “МДГ” планує представити на ComAutoTrans.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Який сегмент найбільш перспективний для поширення електричних транспортних засобів?
– Зараз наші електромобілі представленні тільки в сегменті повною масою до 3,5 т, то в цьому сегменті має бути приріст. В першу чергу, це вплине на логістику доставки, де класичні LCV з ДВЗ поступатимуться елетротранспорту в плані вартості доставки. Значний ріст був би відчутний, якби великі міста заборонили в’їзд старих вантажівок в центр міста, як це влаштовано в багатьох країнах ЄС. Як би там не було, ми впевнені, що ріст присутності комерційних електромобілів й надалі буде рости, – впевнений Олексій.

Стосовно перспектив на 2024 рік, в компанії ТОВ “МДГ” сподіваються на ріст +15% до минулорічного результату.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Нещодавно представлений Renault Master E-Tech з досить солідним запасом пробігу на одній зарядці в 460 км поки не продаватиметься у нас. Цю інформацію офіційно підтвердила AUTO-Consulting Наталія Топтун, PR-менеджерка «Рено Україна».

Новий електричний Renault Master E-Tech матиме 460 км пробігу на одному заряд

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Навіть уточнююче: “Чому?” не виникає, варто лише поцікавитись європейськими цінами на новинку – від 65 тисяч євро. Цей аргумент теж хвилює й Ігоря Воробьова, старшого регіонального менеджера "Автоторіно":

– Щодо пільг у вигляді ПДВ, то на даний час автомобілі з електричною силовою установкою мають значно вищу ринкову вартість. Так, для порівняння автомобілі в Україні мають наступну вартість (табличка):

Крім того, різні держави-члени ЄС запровадили стимули для заохочення впровадження електричних комерційних автомобілів. Ці стимули включають податкові пільги, субсидії та інші фінансові пільги для підприємств, що інвестують в електропарки, розвивають інфраструктуру зарядки. Також багато європейських міст запроваджують або розглядають можливість запровадження обмежень на в'їзд автомобілів із ДВЗ в окремі міські райони, наприклад, в Італії – зони ZTL, де для деяких видів транспортних засобів, що найбільше забруднюють довкілля, в'їзд у зони обмеження руху фактично заборонений. Крім того, на впровадження електропарків підприємствами впливає ТСО – сукупна вартість володіння електричним комерційним транспортом, який стає більш конкурентоспроможним порівняно з ДВЗ. Тобто, закордоном перелік заходів досить великий і зачіпає різні сфери.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

– Постачання Fiat E-Ducato та E-Doblò в Україну можливе лише для вивчення ринку. Наші автомобілі класу Professional продовжать імпортуватися з ДВЗ, – підсумовує Ігор.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

– Крім вищезазначених стимулів, які передбачає Закон №10321, було б непогано мати додаткові фінансові інструменти у вигляді пільгових кредиту/лізингу з мінімальними відсотками для електричних вантажівок, – каже Володимир Хлицов, регіональний менеджер ТОВ "Автоторіно", офіційний імпортер Fiat.

Володимир підтверджує інформацію від регіонального менеджера Stellantis – поставки електричних фургонів Fiat на 2024 рік не планується, і вищезазначений Закон не в змозі вплинути на перегляд цього рішення. Поки - не перспективно.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Аналогічної думки притримується Юрій Колочун, керівник відділу продажів Volkswagen комерційні авто:

– Вважаємо, що лише відміни ПДВ буде недостатньо. Щонайменше потрібні добре розвинена інфраструктура та пільгове фінансування. Крім того, виробникам потрібен певний час для адаптації своїх продуктових портфоліо до технічних та законодавчих вимог нашого ринку. На нашу думку, частка електричних вантажівок в 2024 році може становити до 10% від загальної кількості проданих нових вантажних автомобілів. Наша компанія не планує постачання електричних вантажних автомобілів в Україну у 2024 році.Які ж сегменти ринку зростатиму наступного року?
– На нашу думку, продовжуватимуть зростати сегменти SUV та електромобілів, – відповідає Марія Гарань, директор «Порше Україна»: – Тобто, найбільш бажаними для клієнтів будуть електричні позашляховики ціною від $27 до $32 тисяч. За нашими оцінками ринок нових автомобілів у 2024 році буде приблизно на рівні минулого року.

Як скасування ПДВ вплине на ринок електричних вантажівок? Думка операторів - електр

Враховуючи досить динамічне зростання ринку нових автомобілів в 2023 році, такий прогноз виглядає досить оптимістичним і на думку AUTO-Consulting. Але, як бачимо з відповідей наших співрозмовників, великого ажіотажу на ринку електричних комерційних авто вони поки що не передбачають. Можливо іншу думку мають так звані «сірі» дилери, які працюють з китайськими «електричками» і які були драйверами електроринку у 2023 році. Їх позицію ми почуємо у вигляді статистики реєстрацій вже через кілька місяців, після дії закону №10231.

Новий закон дає шанс вантажівкам, що працюють на газовому паливі, стати значно дешевшими на українському ринку

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Стало відомо, хто ще став регулярно їздити на російському лімузині Aurus
• В сервісних центрах МВС фіксують шалені черги. Що відбувається?
• Більше 50% замовників автомобіля Xiaomi вже відмінили заказ
• Поліція отримала партію автомобілів Mazda
• Новий PEUGEOT Е-3008 отримав нагороду за видатний дизайн Red Dot Award 2024
• Представлений новий Nissan Qashqai. Що змінилось?
• Stellantis у 2024 році виведе на український ринок 24 новинки. Що це будуть за моделі
• В Україні оголошено ціни на новий CITROEN Berlingo та його електричну версію
• DAF провів зліт шанувальників ретро вантажівок
• Renault представила важливий кроссовер Symbioz
• В Україні доступні автомобілі Jeep Compass 2024 в нових комплектаціях
• Mazda представила у Європі новий кросовер CX-80
• CITROEN представив новий CITROEN С3 Aircross сегменті B-SUV
• В Україні оголошено ціни на нові мінівени PEUGEOT RIFTER та E-RIFTER
• Skoda представила оновлену версію бестселеру Skoda Octavia
Головні новини
• Дніпро передав ще 85 квадроциклів на Харківський напрямок та на схід
• Волонтерський фонд вже передав військовим 298 командно-штабних машин, але потрібно більше
• В Україні подорожчали поліси автострахування «Зелена картка»
• В Україні оголошено ціни на новий Opel Combo та його 100% електричну версію
• Українські медики отримали 75 електричних MG4 EV
• Bosch пропонує професійне обладнання для обслуговування автокондиціонерів
• Benish GPS та СК VUSO представляють спеціальну лімітовану лінійку супутникової системи автобезпеки
• Що цікавого демонстрували на виставці Old Car Land 2024 у Києві
• На що звернути увагу під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 2
• Як зміниться порядок отримання послуг у сервісних центрах МВС після 18 травня
• АЛЬФАТЕКС представив на виставці в Києві відразу 5 цікавих вантажівок
• Стало відомо, скільки пікапів Фонд Повернись живим передав військовим
• Яким буде нове покоління Bentley Continental GT
• АВТ Баварія виводить на ринок України ще один бренд
• Транспортна галузь може опинитись на межі колапсу
• Які новинки пікапів з’явилися на українському ринку
• Як український автобізнес відзначив День Вишиванки
• В Україні оголошено ціни на новий Jeep Avenger
• В Україні стартувала партнерська програма кредитування для фізичних осіб Renault та ПриватБанк
• В Україні збільшилась кількість подарованих автомобілів
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Що буде на місці колишнього заводу ЛАЗ
• З України вивезли колекцію рідкісних автомобілів, які потрапили до музею фсб
• Більше жодних БелАЗів. В Україні кар'єрний самоскид проїхав 1,5 млн км і продовжує працювати
• 44 артилерійська бригада показала з якою технікою зараз воює
• Як вдалося запустити виробництво Citroen C5 Aircross на російському заводі? Офіційна відповідь від Stellantis
• Українське ППО підсилили КАЗами на шасі ISUZU
• Україна отримає одразу 1000 HMMWV в пакеті допомоги від США
• Нові положення ПДР: в Україні ближнє світло фар за містом залишається обов’язковим протягом всього року
• В сервісних центрах МВС фіксують шалені черги. Що відбувається?
• В Україні стартували продажі міні-екскаваторів Yanmar
• Як визначити скручений пробіг авто і не дати себе ошукати: 10 дієвих порад експертів
• Українських водіїв будуть включати до Реєстру військовозобов`язаних. Як і для чого це робиться?
• Транспортна галузь може опинитись на межі колапсу
• Швейцарське місто подарує Львову свої трамваї
• Український авторинок у квітні почав зменшуватися. В чому головні причини?
Акції у дилерів...
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
• На Mitsubishi Eclipse Cross 2023 року виробництва діє вигода до 129 000 грн.*
• В Євромоторс у Хмельницькому діє цілий ряд акційних пропозицій на нові та вживані автомобілі
• Автобезпека світового рівня Vodafone Guardian тепер доступна за 0 грн.
• BMW 3 серії доступні в Україні по ціні від 1 500 000 грн.
• На автомобілі CUPRA на складі в Україні діють спеціальні ціни
• На броньовані автомобілі BMW Х5 М50i VR6 діє спеціальна пропозиція
• В автосалонах GM GROUP діють вигідні умови по підготовці авто після зими
• Кросовер Opel Grandland — в наявності в Україні зі знижкою 40 000 грн.
• В Україні стартувала сервісна акція на Renault «Обслуговування підвіски з вигодою до 25%»
• На автомобілі SEAT 2023 року діють спеціальні ціни
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.