Український дослідний інститут "Укравтобуспром", який спеціалізувався на розробці автобусів усих типів, проаналізував військовий досвід багатьох країн і пропонує розгорнути в Україні масове виробництво тактичних баггі власної конструкції ТУР КB 02 «Мамай». У стадії розробки вже знаходиться і наступна версія баггі з гибридним силовим приводом ТУР КВ 02Н, що має режим руху або з ДВС, або виключно на електротязі з запасом ходу 10-20 км на бездоріжжі, що забезпечує значно меншу ймовірність виявлення противником машини в інфрачервоному та звуковому спектрах частот. Причому, для здешевлення виробництва гибридних баггі у "Укравтобуспрому" є цікава пропозиція - використати гидридну силову установку від пошкоджених Toyota Prius, які були в експлуатації у патрульної поліції, а зараз просто іржавіють після ДТП.
Волонтерський фонд Петра Порошенко відправляє на фронт ще 10 вантажівок DAF Leyland 4x4, які були закуплені у Великобританії. Ці вантажівки є аналогами ГАЗ-66, але обладнані дизельним двигуном і пройшли техобслуговування.
Одразу 9 одиниць техніки для ЗСУ вдалося придбати Ірині Федишин за кошти, виручені з її концерту в Іспанії. Техніку вже вдалося доставити до України, крім одного БТР, на який ще оформлюють документи.
AUTO-Consulting вже розповідав, що бронеавтомобіль MLS Shield нещодавно отримав влучання міни прямо у капот. Головне, що усі 11 членів екіпажу, які були в автомобілі залишилися живі. А от самому панцернику дісталося. Але, як повідомив волонтер Юрій Бірюков, навіть після цього є шанси, що MLS Shield ще відновлять і він повернеться на фронт. Давайте роздивимося, які ж пошкодження отримав цей бронеавтомобіль.
ЗСУ створили мобільні розрахунки ППО, які полюють за беспілотниками і "приземлюють" їх своїм вогнем. Причому, зенітні підрозділи укомплектовані декільками видими засобів ураження.
Надати Україні нові зенітні установки Gepard хоче уряд Німеччини. Машини мають допомогти українській стороні захиститись від російських атак. При цьому в Берліні не називають кількість установок, що передаються. Подробиці про постачання будуть оприлюднені лише після того, як передача відбудеться.
Провідний європейський розробник робототехніки та автономних систем Milrem Robotics та німецька оборонна компанія Krauss-Maffei Wegmann (KMW) підписали контракт на постачання в Україну 14 безпілотних наземних апаратів (UGV) THeMIS.
Словаччина передала Україні три десятки бойових машин піхоти БМП-1 завдяки угоді з Німеччиною. Про це повідомляє міністр оборони Словаччини Ярослав Надь у Twitter.
Нещодавно бронеавтомобіль MLS Shield потрапив під вогонь з "Градів" У той час в кабіні було сім осіб. Що таке обстріл з "Градів", навіть коли ракети рвуться поряд - це шквал скалків, які пробивають усе на своєму шляху.
Сухопутні війська України проводять навчання по обороні столиці, безпосередньо на місцевості. Для цього залучені і механізовані підрозділи, і артилерія, і піхота. Ціль навчань - бойове застосування різного військового озброєння у будь-яку погоду.
Німеччина повідомила, що передає Україні черговий пакет військової підтримки, до якого увійшли боєприпаси, а також транспорт. Зокрема до України відправляться 3 вантажівки-ваговози M1070 Oshkosh, а загалом їх вже було передано з початку року 8 одиниць.
Український фотограф Арсеній Герасименко зробив неймовірні фото працюючої САУ "Піон" на фронті. Це - надпотужна САУ калібру 203 мм, яка отримала таку назву ще давно. Але з фотографій Арсенія тепер зрозуміло чому, бо гармата при пострілі створює вогняну композицію, схожу на квітку піон. Ось такі вони - українські піони:
Країни світу продовжують надавати підтримку Україні. Так, уряд Швеції повідомив, що надасть Україні допомогу одразу по трьом напрямкам: гуманітарна, військова та політична.
За сприяння Петра Порошенка до України прибув перший армійський тягач-ваговоз Oshkosh M107 разом з тралами Broshius LLT. Такі використовуються армією США для перевезення танків та інших броньованих машин.
Міністерка оборони Німеччини заявила про те, що ФРН створить у Словаччині сервісний центр для обслуговування та ремонту озброєння, яке було надане Україні.
Під час звільнення Херсонщини у кадри попали ізраїльські бронеавтомобілі Gaia Amir, про передачу яких публічно не повідомлялося. Але вони є на озброєнні ЗСУ і навіть приймають активну участь у звільненні українських теріторій. Це породило безліч пліток, про шляхи потрапляння ізраільської техніки до України, але факт - є факт.
Литва продовжує підтримувати Україну і передала їй чергову партію з 12 бронетранспортерів М113. У цій партії 10 М113 оснащені 120-мм мінометами, також було поставлено радари для коригування вогню.
У мережі з'явилося фото італійського бронеавтомобіля MSL SHIELD, який отримав пошкодження в наслідок прямого влучання міни у капот. Зазвичай, при такому влучанні шансів залишитись живими у екіпажу не має. Але, броня цього автомобіля витримала. Увесь екіпаж (10 осіб) цілі, і навіть не отримали якихось поранень, окрім подряпин.
Українські бійці продовжують креативити. Так, стрільці-гранатометники одного з підрозділів Окрема мотопіхотна Маріупольська бригада поєднали мобільність Mitsubishi L200 з потужністю 40-мм автоматичного гранатомета. Виявилося, що у такій комбінації ефективність бойової роботи стала значно вища.
Автомобілі бійцям ЗСУ від казахської спільноти організував житель Великобританії казахського походження Бергей Рискалієв. Чоловік зібрав кошти та відправив 9 автівок з Лондона до Польщі, звідки заступники міського голови Тарас Полатайко, Ігор Федорів та Михайло Смушак перегнали до Івано-Франківська.
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.