Почнемо з того, що встановлювали газобалонне обладнання на «американця» Mitsubishi Outlander 2016 року випуску з 3-літровим бензиновим двигуном потужністю 162 кВт (220 к.с.). Цей двигун має 6 циліндрів. І це виявилась однією із складностей, оскільки встановлення ГБО вийшло трохи дорожчим, чим при встановленні на 4-циліндровий двигун (через додаткову газову магістраль та більшу кількість форсунок тощо).
Крім того, було прийнято рішення встановлювати ГБО на невеличкому СТО. Це виявилось трохи дешевше у порівнянні з великими компаніями, але й трохи швидше через меншу чергу на встановлення. Через це додався додатковий крок в алгоритмі. Але давайте про все по черзі.
В Україні з`являться нові серії номерних знаків, що офрмлені не в сервісних центрах
Онлайн-сервіс перевірки наявності номерних знаків прискорить реєстрацію авто в сервісному центрі
Отже, обладнання та СТО для встановлення ГБО обрані і за пару днів система була встановлена. Був виданий документ, який засвідчує, що компанія має право встановлювати ГБО і з яким необхідно було під’їхати до сертифікаційного центру. Якщо встановлювати ГБО у великих компаніях, то цей крок вони роблять самостійно. У будь-якому випадку, сертифікація авто коштує біля 3000 грн. Але в нашому – ми повинні були самостійно цим займатися.
В сертифікаційній компанії автомобіль забрали і перевірили (засертифікували) правильність встановлення ГБО. Попередньо, при встановленні були зроблені фото номерних агрегатів, що встановлювались (редуктор тощо). В іншому випадку, при сертифікації могли розбирати деякі частини авто, щоб отримати візуальний доступ до номерів агрегатів. В результаті, компанія видала сертифікат відповідності транспортного засобу. Ця процедура, загалом, зайняла півдня.
Далі, маючи сертифікат, необхідно відвідати регіональний сервісний центр МВС для перереєстрації транспортного засобу та отримання нового техпаспорту, в якому буде стояти відмітка про встановлення ГБО. Якщо при переобладнанні ТЗ не обміняти техпаспорт, це може призвести до штрафу та позбавлення права керування ТЗ.
Замінити посвідчення водія тепер можна буде у застосунку Дія. Але не для всіх
У "Дії" з'явилась можливість призначити користувача автомобілем
Ми вирішили не відкладати отримання нового техпаспорту, тим більше, що сертифікат діє обмежений час. Для цього, заїхали по дорозі в сервісний центр та взяли талон в електронну чергу. Нажаль, через інтернет записатись в електронну чергу не вийшло. Талон взяли на зручний час наступного дня. В принципі, це можливо зробити і зранку в сервісному центрі, але ми вирішили трохи оптимізувати.
В сервісний центр приїхали у вказаний час. Але, нажаль, це не означає, що саме в цей час вас буде прийнято. Це пов’язано з плановими (та й неплановими) відключеннями електрики. Хоча, вже в багатьох центрах встановлені генератори, але не завжди можуть працювати реєстраційні сервера. Також затримка може бути через повітряні тривоги (в цьому випадку, обслуговування припиняється до її закінчення).
Які документи необхідно надати до сервісного центру:
• паспорт;
• ІПН;
• акт прийому-передачі авто (видає сервісна компанія, яка встановлювала ГБО);
• сертифікат відповідності;
• можливо необхідно надати ще інші документи для юридичних осіб (уточнюйте в сервісному центрі).
При наявності та наданні всіх необхідних документів, обслуговування проходить досить швидко. Але, як говорилось вище, можливі затримки в наданні послуг. Тому, отримання техпаспорту може бути перенесене на наступний день.
В нашому випадку пощастило і все було здійснено дуже швидко – сумарно біля 1 години до видачі нового технічного паспорта. Вартість послуги становила близько 500 грн.
До речі, послуга експерта сервісного центру та перевірка вузлів та агрегатів ТЗ була не потрібна, оскільки автомобіль напередодні оглядався експертом і був свіжий сертифікат відповідності.
Загалом, все дуже добре організовано та працює. Дякуємо сервісним центрам за швидкі та якісні послуги.
Все буде Україна!
P.S. Якщо підрахувати всі затрати на встановлення ГБО (сама система, редуктори, газовий балон тощо), загальна вартість з сертифікацією та перереєстрацією ТЗ склала близько 30 тис. грн. По нашим підрахункам, враховуючи вартість бензину/газу та пробіг автомобіля, строк окупності цих витрат має бути не більше 1 року. Ну а далі – майже дворазова економія.
В яких випадках при реєстрації авто можна не відвідувати сервісний центр. Нові правила
|